Alfred Aloysius Horn: Trader Horn. Kalandok az Elefántcsontparton. John Galsworthy előszavával. Bp., 1943, Folio Könyvkiadó. Korabeli amatőr félvászon-kötésben, a címlapon kis hiánnyal. Belül jó állapotban.
Richard Katz: Röptében a világ körül. Fordította Dr. Szántó Dénes. Bp., é.n., Tolnai. Kiadói félvászonkötésben. Egy lap enyhén sérült, az első előzéket vászonnal megerősítették.
Eötvös Károly: A Bakony II. kötet. Eötvös Károly munkái XXII. Budapest, 1909, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Kiadói szecessziós aranyozott egészvászon kötés, picit sérült gerinccel, picit laza kötéssel. Töredék kötet.
Erődi Béla: A fáraók országában. Bp., é.n. (1897), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.+ 4+229+3 p. + 1 t. Kiadói festett, illusztrált kissé kopottas egészvászon-kötésben, kissé laza fűzéssel, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel, számos szövegközti és egész oldalas fekete-fehér fényképpel és kissé szakadozott kihajtható térképmelléklettel illusztrálva. A kötés Gottermayer Nándor könyvkötő műhelyében készült.
Vegyes utikönyv tétel, 2 db: James Ramsey Ullman: A himalája fia. (Tenzing önéletrajza.) Világjárók sorozat. Bp., 1963, Gondolat. Kiadói kissé kopottas félvászon-kötés, fekete-fehér fotókkal. Molnár Gábor: Az Óriáskigyók földjén. Vadászúton Brazília Őserdőiben. Bp., 1955, Ifjúsági Könyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés, kopottas borítóval.
Vegyes útikönyyv tétel, 2 db: Jan Adamczewski: Illustrowany prezwodnik po Krakowie. Warsawa, 1989, Wydawnitctwo Interpress. Kiadói papírkötés, számos képpel illusztrálva, lengyel nyelven. Krakkó útikönyv. / Paperbinding, in polish language. Eleni Palaszka- Papasztathi: Akhilleon: történet és legenda. Bp., 1995, Lola Kiadó. Kiadói papírkötés, számos képpel illusztrálva.