Ungarische Gedenkmünzen, Plaketten

Zahl der Lose: 98

Anton Scharff (1845-1930) 1910. "Az Országos Iparegyesülettől" Br emlékérem, hátoldalán gravírozással, "Knopp és Steiner Budapesten" gyártói jelzéssel(61,32g/54mm) T:2 ph., patina, ü.  / Hungary 1910. "From the National Industry Association" Br commemorative medallion, engraved on reverse, with "Knopp és Steiner Budapesten" makers mark. Sign.: Anton Scharff (461,32g/54mm) C:XF edge error, patina, dings
30227.

Rufpreis:
5 000 HUF

Seregély Dezső (1867-1948) 1924. "Dr. Nagy Emil orvos 1924" ovális Br plakett (816g/161-132mm) T:2 / Hungary 1924. "Dr. Emil Nagy physician 1924" oval Br plaque. Sign.: Dezső Seregély (816g/161-132mm) C:XF  HV 483.
30228.

Rufpreis:
26 000 HUF
70,46
81,25

Seregély Dezső (1867-1948) 1925. "Adiuves Fortes Invalidus 1914-1918" nagyalakú Br lemez plakett (1345g/159x295mm) T:1- / Hungary 1925. "Adiuves Fortes Invalidus 1914-1918" large size Br plaque. Sign.: Dezső Seregély (1345g/159x295mm) C:AU
30229.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Solymári Valkó László (1909-1984) 1954. "Esze Tamás" Br plakett (215g/64x87mm) T:2 saroknál ph. /  Hungary 1954. "Tamás Esze" Br plaque. Sign.: László Solymári Valkó (215g/64x87mm) C:XF edge error at corner
30230.

Rufpreis:
5 000 HUF

Solymári Valkó László (1909-1984) 1954. "Dózsa György" Br plakett (209g/66,5x90,5mm) T:2 /  Hungary 1954. "György Dózsa" Br plaque. Sign.: László Solymári Valkó (209g/66,5x90,5mm) C:XF
30231.

Rufpreis:
5 000 HUF

Solymári Valkó László (1909-1984) 1955. "Hubay Jenő 1858-1937" öntött, egyoldalas Br emlékérem (325,01g/91mm) T:2 / Hungary 1955. "Jenő Hubay" one-sided Br medallion. Sign.: László Solymári Valkó (325,01g/91mm) C:XF
30232.

Rufpreis:
8 000 HUF

Schwartz István (1851-1924) 1885. "Országos Általános Kiállítás Budapesten 1885 / Újváry Ödönnek Bihar-Diószeg - Az érdem jeléül" kétoldalas Br emlékérem (143,56g/65mm) T:1- ph. / Hungary 1885. "National Exposition at Budapest in 1885 / For Ödön-Újvári from Bihar-Diószeg - As the sign of merit" double-sided Br commemorative medallion. Sign.: István Schwartz (143,56g/65mm) C:AU edge error
30233.

Rufpreis:
5 000 HUF

Szentgyörgyi István (1881-1939) DN Férfi portré Br plakett (241g/88x112mm) T:1- / Hungary ND Man's portrait Br relief. Sign.: István Szentgörgyi (241g/88x112mm) C:AU HP 5141.
30234.

Rufpreis:
12 000 HUF

Telcs Ede (1872-1948) 1907. "Görgey Arthur 1907 VII-18." egyoldalas Br lemezplakett (180,51g/120mm) T:1- / Hungary 1907. "Görgey Arthur 1907 VII-18." one-sided Br plaque. Sign.: Ede Telcs (180,51g/120mm) T:AU
30235.

Rufpreis:
130 000 HUF
352,30
406,25

Torbágyi Novák Györgyi (1916-?) 1931. "Justice for Hungary" Br plakett felakasztható falemezre rögzítve, táblán "EMLÉKÜL NEKTEK AZ IGAZSÁG ÉS BÁTORSÁG SZÁRNYAIN HOZTÁTOK NEKÜNK A DICSŐSÉGET BUDAPEST 1931 JUL. 16" (83mm, falemez:176x150mm) T:2 /  Hungary 1931. "Justice for Hungary" Br plaque on wooden plate, with slab. Sign.: Györgyi Torbágyi Novák (83mm, plate:176x150mm) C:XF
30236.

Rufpreis:
50 000 HUF
135,50
156,25

Tóth Sándor (1933-) 1982. "Bocskai István / MÉE Hajdú-Bihar Megye" jelzett Ag piefort emlékérem (72,56g/0.835/42,5mm) T:2 /  Hungary 1982. "István Bocskai" hallmarked Ag piefort commemorative medal. Sign.: Sándor Tóth (72,56g/0.835/42,5mm) C:XF Adamo DE3
30237.

Rufpreis:
12 000 HUF

Tóth Sándor (1933-) DN "Csongrád megye" Br plakett gyűjtői tokban (744g/124mm) T:1 / Hungary ND "Csongrád County" Br plaque in collector's case. Sign.: Sándor Tóth (744g/124mm) C:UNC
30238.

Rufpreis:
6 500 HUF
17,62
20,31

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF