Ungarische Gedenkmünzen, Plaketten

Zahl der Lose: 98

Madarassy Walter (1909-1994) 1935. "Gombocz Zoltán 1877-1935 / Az Eötvös Collegium volt tagjainak Szövetsége in memoriam - Magna Hungaria" kétoldalas Br emlékérem (185,32g/70,5mm) T:1 kis patina / Hungary 1935. "Zoltán Gombocz 1877-1935 / Alliance of the former members of the Eötvös Collegium in memoriam - Magna Hungaria" two-sided Br commemorative medallion. Sign.: Walter Madarassy (185,32g/70,5mm) C:UNC small patina
30215.

Rufpreis:
5 000 HUF

Madarassy Walter (1909-1994) 1942. "Dr. Vitéz József Ferenc Királyi Herceg / Örökös elnökének hálája jeléül az Országos Magyar Iparművészeti Társulat 1927-1942" öntött, egyoldalas Br érem. (170g/75mm) T:1- R! / Hungary 1942. "Dr. Vitéz József Ferenc Királyi Herceg / Örökös elnökének hálája jeléül az Országos Magyar Iparművészeti Társulat 1927-1942" cast, one-sided Br commemorative medallion. Sign.: Walter Madarassy (170g/75mm) C:AU Rare!
30216.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

Madarassy Walter (1909-1994) 1973. "Petőfi Sándor / A költő születésének 150 évfordulója emlékére" kétoldalas öntött Br plakett (385,45g/89mm) T:2 kis patina / Hungary 1973. "Sándor Petőfi / 150th Anniversary of Birth" double-sided cast Br plaque. Sign.: Walter Madarassy (385,45g/89mm) C:XF small patina
30217.

Rufpreis:
22 000 HUF
59,62
68,75

Madarassy Walter (1909-1994) 1997. "Európai Tudományos és Művészeti Akadémia - Őszi ülés 1997. november 7-8." kétoldalas Br plakett (779g/98mm) T:2 / Hungary 1997. "European Academy of Sciences and Arts (Academia Scientiarum et Artium Europaea) - Plenum of Autumn, 7-8 November, 1997" Br plaque. Sign.: Walter Madarassy (779g/98mm) C:XF
30218.

Rufpreis:
19 000 HUF
51,49
59,38

Mátrai Lajos (1875-1966) 1911. "Zichy Nándor grófnak fáradhatatlan elnökének a Szent-István Társulat / Quattuor Lustris Praesidi Societas Sti Stephani." Br emlékplakett eredeti dísztokban (144g/57x79mm) T:2 /  Hungary 1911. "To count Nándor Zichy the president of the Saint Stephen Company / Quattuor Lustris Praesidi Societas Sti Stephani." Br commemorative plaque in original case. Sign.: Lajos Mátrai (144g/57x79mm) C:XF HP 3539.
30219.

Rufpreis:
6 000 HUF

Paál István (1935-2010) 1989. "Bábolna 1789-1989 / Ültetve 1710" kétoldalas Br emlékérem (349,56g/95mm) T:1 / Hungary 1989. "Bábolna 1789-1989 / Planted 1710" double-sided Br plaque. Sign.: István Paál (349,56g/95mm) C:UNC
30220.

Rufpreis:
4 000 HUF

30221.

Rufpreis:
10 000 HUF

Pátzay Pál (1896-1979) DN "Mathias Rex Hungariae" préselt réz plakett márványlapon, hátoldalán "LUDWIG ÉREMVERŐ" gyártói matricával (386g/78x61mm) T:2 /  Hungary ND "Mathias Rex Hungariae" Cu plaque on marble base with "LUDWIG ÉREMVERŐ" manufacturers sticker on back. Sign.: Pál Pátzay (386g/78x61mm) C:XF
30222.

Rufpreis:
3 000 HUF

Osváth Mária (1921- ) 1974. "Aba-Novákné Kató 1896-1958" egyoldalas Br plakett (794g/148mm) T:1,1- / Hungary 1974. "Kató Aba-Novákné 1896-1958" one-sided Br plaque. Sign.: Mária Osváth (794g/148mm) C:UNC,AU
30223.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,94
43,75

Reményi József (1887-1977) 1934. "Országos Magyar Dalosszövetség Budapest 1867 / Zur erinnerung des Ungarischen Sängerkonzertes (A magyarországi énekkoncert emlékére)" ezüstözött Br emlékérem, Reményi jelölés nélkül! (191,55g/80mm) T:2 / Hungary 1934. "Hungarian National Singing Association Budapest 1867 / Zur erinnerung des Ungarischen Sängerkonzertes (In commemoration of the Hungarian Singer Concert)" silver plated Br medallion, without Reményi mark (191,55g/80mm) C:XF
30224.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

Rónay Kázmér (1883-) ~1930-1940. "A Szent István Gimnázium kitűnő tanulójának" Br emlékérem (64,11g/51mm) T:1- / Hungary ~1930-1940. "For the exceptional student of the St. Stephens Grammar School" Br commemorative medallion. Sign.: Kázmér Rónay (64,11g/51mm) C:AU
30225.

Rufpreis:
6 500 HUF
17,62
20,31

Anton Scharff (1845-1930) 1910. "Az Országos Iparegyesülettől" jelzetlen Ag emlékérem, hátoldalán gravírozással, "Knopp és Steiner Budapesten" gyártói jelzéssel, tokban (44,82g/55mm) T:1-,2 ph. / Hungary 1910. "From the National Industry Association" Ag commemorative medallion without hallmark, engraved on reverse, with "Knopp és Steiner Budapesten" makers mark, in case. Sign.: Anton Scharff (44,82g/55mm) C:AU,XF edge error
30226.

Rufpreis:
17 000 HUF
46,07
53,13

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF