Dr. Sebők Imre: A Szaharában. Bp.,(1912.). Szent- István-Társulat, 357+3 p. Gazdag fekete-fehér szövegközti képekkel illusztrálva. Kiadói illusztrált, festett, egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, néhány kissé foltos lapszéllel, ajándékozási sorokkal.
A balatonkenesei 48-as Kossuth Bizottság története. Összeállította: Molnár Gyula. Képek Balatonkenese Multjából és Jelenéből 7. füzet. Balatonfüred, 1940, Balatonfüredi Nyomda-Iglói János, 32 p. Kiadói papírkötés. Az összeállító által dedikált!
La vecchia Pest e Buda. Szerk. és a bevezetést írta Kelényi Béla Ottó. Officina Hungarica. Bp.,1942, Officina. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Olasz nyelvű kiadás. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, kissé sérült gerinccel, de egyébként jó állapotban./ Paperbinding, with little bit damaged spine, but the other things are in good condition, in Italian language.
Horváth Elemér-Horváth Mária: Pest-Budáról szóló históriák. (Képekkel.) Bp.,1944, Kir. Magyar Egyetemi Nyomda, 212 p. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal. Kiadói illusztrált papírkötés, kis gyűrődéssel a borítón.
Sédy-Lengyel Rezső: Abony társadalmi és kulturális viszonyai. Különlenyomat a "Hajnalodik" 1944. évi március és április havi számából. Kecskemét, 1944, Szerzői kiadás,(Első Kecskeméti Hírlapkiadó- és Nyomda Rt.), 12 p. Kiadói tűzött papírkötés. Hajnalodik. Az alföldi fiatal értelmiség nemzetpolitikai szemléje. Kecskeméten, a Turul Szövetség gondozásában megjelent folyóirat 1938-1944 között (7. évf.)