Nagyenyedi album MDCCCLI (1851.) Szerk.: Szilágyi Sándor. Szász Károly, Gyulai Pál, Tompa Mihály, Jókai Mór, Petőfi Sándor, Arany János írásaival. Buda-Pest, 1851, Lukács László, 6+276+16 (Előfizetők névsora) p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopottas borítóval, névbélyegzővel, jó állapotban. A kötet az 1849. jan. 8-i, Nagyenyedet ért barbár oláh pusztítás (kb. 800 magyar áldozat) túlélőin próbált segíteni a bevétellel, valamint publikálási lehetőséghez juttatta irodalmunk színét-javát.
Katona [István], Stephanus: Historia metropolitanae Colocensis Ecclesiae. Concinnata studio Stephani Katona. Pars I-II. Pars I.: Complectens archi-episcopos Colocenses ante cladem Mohatsianam, cum prodromo geographico de veteribus incolis, hodiernisque parochiis huius dioecesis. Pars II.: Complectens archiepiscopos Colocenses post cladem Mohatsianam, cum epilogo biographico de Colocensibus, canonicis et parochis, vivis et defunctis. [Kalocsa] Colocae, 1800. Typis Scholarum Piarum. 534 + [6] p. Térkép hiányzik 70. oldalnál 5 oldal sérült; 495 + [5] p. Első kiadás. Fűzve, sérült papírkötésben. A kalocsai érseki egyházmegye története.
Kreitner Gusztáv: Gróf Széchényi Béla keleti utazása India, Japan, China, Tibet, és Birma országokban. Bp.,1882, Révai, XVI+1028 p. Számos szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációval. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés,(Scheibe Ármin-kötés, Bécs,) márványozott lapélekkel, kissé kopottas borítóval és gerinccel, hiányzó térképpel.
Rácz István: Tavasz a Bakony felett. A pápai járás életrajza 1944-1945. Pápai, 1970, Hazafias Népfront Pápai Járási Bizottsága-Pápai Járási Tanács VB. Kiadói papírkötés, kissé foltos papírborítóval, de egyébként jó állapotban. Megjelent 200 példányban. Ritka!
Rákospalota és Rákosvidék. Szerk.: Zsemley Oszkár. Magyar Városok és Vármegyék Monografiája XXIV. Bp., 1938, Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, de egyébként jó állapotban.
Nyíregyháza és Szabolcsvármegye Községei. Szerk.: Hunek Emil.Magyar Városok és Vármegyék Monografiája VIII. kötet. Bp., 1931, Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala,(Elek Nyomda), 362 p.+9 t.+141p.(Személyi adattár). Szövegközti táblázatokkal, térképekkel, fekete-fehér képtáblákkal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott, foltos borítóval, de belül jó állapotban.