Sven Hedin: Ma Csung-Jin menekülése. 67 képpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., 1937, Franklin. Kiadói aranyozott félvászon sorozatkötésben, szép állapotban. Ritka kötésváltozat!
Beau Riffenburgh: A felfedezés élménye. A világ legnagyobb felfedezőinek nyomában. h. n. 2008, Gulliver Könyvkiadó és Nemzeti Tankönyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötésben, papírdobozzal. CD-ROM melléklettel, több mint 30 korhű dokumentum másolatával.
Bertalan Károly: Barlangkutatás Szilice környékén. Beszámoló a BETE barlangkutató Szakosztályának 1942. évi nyári kutató útjáról. Bp., 1943. BETE. Több képpel és térképpel. 16p.