Stein Aurél: Homokba temetett városok. Bp., é. n., Lampel R. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Kicsit kopott, díszes, aranyozott vászonkötésben, egyébként jó állapotban. A vászon szélei enyhén elszíneződtek. A porté egy kis helyen elszakadt, egy melléklet javított.
Sten Bergman: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította Dr. Cholnoky Béla. 70 képpel és 1 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin Társulat. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, gerinc kissé kopott egyébként jó állapotban.
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. Aranyozott kiadói egészvászon sorozatkötésben. A gerinc kissé kopottas, egyébként erős kötésű, megkímélt, szép példány.
Vegyes témájú útikönyvek, és egy múzeumi kalauz, 5 db, alapvetően az 50-es évekből, különféle méretben, változó állapotban: Dr. Csatkai Endre, Dr. Varga Lajos-Vendel Miklós: Sopron útikalauz. Sopron, 1957, Győr-Sopron Megye Tanácsának Idegenforgalmi Hivatala. Kiadói papírkötés. Dr. Horváth Endre: Pannonhalma Útikalauz. 1961, Győr-Sopron Megyei Tanács Idegenforgalmi Hivatala. Kiadói papírkötés. Lajos Ferenc (szerk.): Börzsöny Útikalauz. Budapest, 1956, Sport Lap-és Könyvkiadó. Kiadói papírkötés. Bakó Ferenc (szerk.): Egri útikalauz. 1958, Heves Megyei Tanács Idegenforgalmi Hivatala. Kiadói papírkötés. B. Jancsky Veronika (szerk.): A Tihanyi Múzeum kiállításai. Budapest, 1958, Múzeumok Központi Propaganda Irodája. Kiadói papírkötés.
Vitéz Feketekúty Bély Dr.: Jugoszlávia magyar szemmel. Kék könyvek 7. Budapest, 1940, Cserépfalvi. Kiadói kartonált papírkötés, a gerince némileg sérült.
Erődi Béla: A szentföldön. Budapest, 1908, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Könyvkiadóvállalata. Második kiadás, 264 p. Második kiadás. Kiadói egészvászon kötés. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Volt könyvtári példány. A borítója maszatos. A kötése laza. A térkép hiányzik.
Martin Johnson: A kannibálok szigetén. Fordította Halász Gyula. A világ körül. Útirajzok, útikalandok. Budapest, 1931, Dante. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas, foltos borítóval.
Karl Angebauer: Ovambo - 15 év Délnyugat-Afrikában. A világ körül - Útirajzok - útkalandok. Fordíotta Szirmay Józsefné. Budapest, (1931), Dante Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas gerinccel, kissé foltos, borítóval, fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva.
Stella Court Treatt: Fokvárostól Kairóig. Autó-túra Afrikán keresztül. Fordította Zigány Árpád. Budapest, é.n., Palladis Rt. Kiadói papírkötés. A kötése sérült, pár lap kijár.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.