Heiszler Vilmos-Szakács Margit-Vörös Károly: Photo Habsburg, Frigyes főherceg és családja. 1988, Corvina. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, sok képpel, jó állapotban.
Egyed Ákos: Falu, város, civilizáció. Tanulmányok a jobbágyfelszabadítás és a kapitalizmus történetéből Erdélyben 1848-1914. Bukarest, 1981, Kriterion. Kiadói kemény papírkötés, kiadó kissé szakadt papír védőborítóban. Jó állapotban.
Gracza György: Az 1848-49-iki Magyar Szabadságharc Története III. kötet. Bp., é.n. , Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). Kiadói illusztrált egészvászon kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, két lap (243/244 és 245/246 p.) és egy illusztráció (246-247 p. között) szakadt. Csak harmadik kötet.
Gecse Géza: Bizánctól Bizáncig. Az orosz birodalmi gondolat. Budapest, 2007, Nemzeti Tankönyvkiadó. Kiadói kemény papírkötésben. Jó állapotban. A szerző által dedikált.
Gudenus János - Szentirmay László: Összetört címerek. A magyar arisztokrácia sorsa és az 1945 utáni megpróbáltatások. Bp., 1989, Mozaik. Papírkötésben, jó állapotban.
Tóth Lajos: Az áruló (Görgey Artur életregénye). Debrecen, 1948, Debreceni Tudományegyetemi Nyomda. Kissé foltos papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Julius Caesar, C. Iuli Caesaris: Commentarii de Bello Gallico (A gall háború). In usum scholarum recognovit Bernardus Dinter, Lipsiae / Leipzig, 1878, 231 p. Átkötött félvászon kötés megviselt állapotban, ceruzás firkákkal
A Magyar História könyvsorozat 6 kötete(Pölöskei: Tisza István, Barta: Az Erdélyi Fejedelemség születése, Hegyi: Egy világbirodalom a végvidéken, BItskey: Hitviták tüzében, Kristó: Az aranybullák évszázada, Kende: Forradalomról forradalomra). Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Köpeczi Béla (szerk.): Erdély története napjainkig I-III. kötet. Budapest, 1988, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papírborítóban, kissé karcos papírborítóval. Jó állapotban.