Lengyel-magyar, magyar-lengyel szótár I-II. Slownik Polsko-Wegierski, Wielki Slownik Wegiersko-Polski. Szerk.: Dr. Skripecz Sándor, Jan Reychman. Budapest-Warszawa, 1980-1985, Akadémia Kiadó-Wiedza Powszechna. Második, valamint második függelékkel bővített kiadás. Kiadói egészvászon kötés, magyar és lengyel nyelven. Ritkaság! Jó állapotban.
Magyar filmesek a világban. Hungarians in film. Szerk.: Gelencsér Gábor. Fordították többen.Budapest, 1996, Magyar Filmunió. Kiadói kemény papírkötés, fotókkal illusztrálva, magyar és angol nyelven. Jó állapotban.
Oxford film enciklopédia. A világ filmtörténetének kézikönyve. Szerk. Geoffrey Nowell-Smith, Török Zsuzsa, Balázs Éva. Fordították többen. Budapest, 1998, Glória Kiadó. Kiadói kemény papírkötés, kiadói papírborítóban. Jó állapotban.
Erős Zoltán: Magyar irodalmi helynevek A-tól Z-ig. Budapest, 2004, Akkord. Harmadik, bővített és átdolgozott kiadás. Kiadói kemény papírkötés, kiadói borítóban, számos fotóval illusztrálva. A szerző által dedikált. Jó állapotban.
Magyarok a kultúráért. A magyar munka eredményei az emberi művelődés terén. Francia és magyar írók közreműködésével szerk. Dr. Lukács György. Budapest, 1929, Magyar-Francia Kultúrliga. Kiadói, aranyozott félbőr kötésben, számos illusztrációval, picit kopott gerinccel.
Solymossy Sándor: A népmese és a tudomány. Kis Akadémia Könyvtára XXVIII. kötet. Budapest, 1938, Kis Akadémia. Kiadói papírkötés. A borítója és a kötése sérült.
Makai Emil: Poétasors. Budapest, é.n., Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon kötés, festett lapélekkel. Megviselt állapotban. A borítója foltos, kopott. A könyvből pár lap kijár.
Bertrand Russell: A filozófia alapproblémái. Fordította, előszóval és jegyzettekkel ellátta: Fogarasi Béla. Természet és Társadalom 4. Budapest, 1919, Új Magyarország Részvénytársaság, 132 p. Kiadói papírkötés. A borítója szakadozott, foltos, megviselt állapotban.