Nagy Lajos: Három magyar város. Budapest, 1933, Kosmos Könyvkiadóvállalata, 70 p. Első kiadás. Kis Kosmos-Könyvek 3. Kiadói fűzött papír kötés. A kötés picit sérült. A borító némileg foltos.
Hauff Vilmos: Regék. Átdolgozta Győry Loránd. Négy színnyomatú képpel. Második kiadás. Bp., Lauffer Vilmos. Javított félvászon kötés, a 4 db színes litho melléklet közül az egyik hiányos, kopottas állapotban.
Vörösmarty Mihály összes művei 4. Drámai költemények II. Budapest, é.n., Franklin-Társulat, 503 p. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben. Megviselt állapotban. A borítója néhol kopott. A kötése sérült, laza. Volt könyvtári példány!
Kosztolányi Dezső: Ember és világ. Kosztolányi Dezső Hátrahagyott művei VI. Budapest, É.N., Nyugat Kiadó és Irodalmi R.t. Kiadói félvászon kötés, 310 p. A gerince javított!
Tormay Cécile: A régi ház. Budapest, 1923, Singer és Wolfner, 192 p. 10. kiadás. Batthyány Gyula gróf rajzaival. Kiadói egészvászon kötés. A gerince kopott. Ezt leszámítva jó állapotban.
Kalevala, a finnek nemzeti hőskölteménye. A finn eredetiből fordította és a summázó versikéket írta: Vikár Béla. A Gallen-Kallela képeivel illusztrálva. +Vikár Béla: Magyarázatok a Kalevalához. Bevezetőt írta: Kosztolányi Dezső. Az utószót írta: Balassa Imre. Budapest, 1935, La Fontaine Irodalmi Társaság, 333+122 p. Második jubileumi kiadás. Bordázott, aranyozott gerincű félbőr kötés, márványozott lapélekkel. (A kötés Varjas Pál könyvkötőnél (Debrecen) készült.) A gerince kopott, sérült. A borítója kopott. Ex libris-szel. Ezt leszámítva jó állapotban.