Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 302

Nagy Lajos: Három magyar város. Budapest, 1933, Kosmos Könyvkiadóvállalata, 70 p. Első kiadás. Kis Kosmos-Könyvek 3. Kiadói fűzött papír kötés. A kötés picit sérült. A borító némileg foltos.
13840.

Rufpreis:
4 000 HUF

Szentiványi Kálmán: Keresztutak közt. Versek. Budapest, 1943, Turul Kiadás.A szerző dedikációjával:  " Kárpáti Imrének magyar szeretettel, a"közös idők"-emlékére..." Kiadói papír borítóban fedőborítóval.
13841.

Rufpreis:
4 000 HUF

Gereblyés László: Nehogy engedj! Versek. Cserépfalvi, é.n. Kiadói karton kötésben. A szerző dedikációjával!
13842.

Rufpreis:
5 000 HUF

13843.

Rufpreis:
1 000 HUF

Vörösmarty Mihály összes művei 4. Drámai költemények II. Budapest, é.n., Franklin-Társulat, 503 p. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben. Megviselt állapotban. A borítója néhol kopott. A kötése sérült, laza. Volt könyvtári példány!
13844.

Rufpreis:
3 000 HUF

13845.

Rufpreis:
3 000 HUF

13846.

Rufpreis:
2 000 HUF

13847.

Rufpreis:
6 000 HUF

13848.

Rufpreis:
4 000 HUF

Dr. Meznerich Jenő: Bunyevácok. Budapest, 1938, Szerzői kiadás, 43 p. Kiadói papírkötés.
13849.

Rufpreis:
2 000 HUF

Heine, [Heinrich]: Dalok könyve. Ford., bev. Endrődi Sándor. Bp., [1903], Athenaeum. Aranyozott lapszélekkel, gazdagon díszített, festett dombornyomott vászonkötésben. Szép állapotban.
13850.

Rufpreis:
5 000 HUF

Kalevala, a finnek nemzeti hőskölteménye. A finn eredetiből fordította és a summázó versikéket írta: Vikár Béla. A Gallen-Kallela képeivel illusztrálva. +Vikár Béla: Magyarázatok a Kalevalához. Bevezetőt írta: Kosztolányi Dezső. Az utószót írta: Balassa Imre. Budapest, 1935, La Fontaine Irodalmi Társaság, 333+122 p. Második jubileumi kiadás. Bordázott, aranyozott gerincű félbőr kötés, márványozott lapélekkel. (A kötés Varjas Pál könyvkötőnél (Debrecen) készült.) A gerince kopott, sérült. A borítója kopott. Ex libris-szel. Ezt leszámítva jó állapotban.
13851.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF