Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 38

Miklósvárszéki Nagyajtai Cserei Mihály Históriája. 1661-1711. Valamint két másik irat, egy rövid egészségügyi, valamint egy hosszabb XIX. századi jogi irat, egybekötve. Mind a három kézzel írott munka. Kemény papírkötés, 346+2+18 p. 23x32 cm.  A számozás hibás, a munka első négy oldala, és a címlap hiányzik. Cserei Mihály Históriája (346), valamint egy gyomorpanaszokat (2) taglaló egészségügyi munka, valamint egy jogi irat Mohai Károly és társai ügyében (18). A jogi irat végén a Királyi Törvényszék pecsétje.  Cserei Mihály Históriájának számozása hibás, a munka első négy oldala, és a címlap hiányzik. A számozás lényegében az 5. oldalról indul. Az első oldalak (5-15) egy része hiányos. Ezeknél korábbi restaurálás figyelhető meg. Az oldalakon keretezés nyomai. Ez, a számozás hibája és a szöveg írásának stílusa megerősíti, hogy kézzel írott munka. Cserei Históriájáról készült XVIII. századi másolat! Azonosításra vár, hogy kinek a másolata lehet. A könyvet valaki restaurálta, egybekötötte valamikor a XIX.-XX. század fordulóján.
11872.

Rufpreis:
26 000 HUF
70,46
81,25

Óegyházi szláv nyelvű nyomtatott Biblia egy lapja (Pál apostol levelei, Rómaiakhoz írt levél), fametszetekkel díszített, paszpartuban /  A printed page from a Bible written in Old Church Slavonic (Letters of Paul, Epistle to the Romans), illustrated with wood engravings, in passepartout
11873.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF