Tétel

Rufpreis:

26 000 HUF
70,46 EUR, 81,25 USD

Beschreibung:

Miklósvárszéki Nagyajtai Cserei Mihály Históriája. 1661-1711. Valamint két másik irat, egy rövid egészségügyi, valamint egy hosszabb XIX. századi jogi irat, egybekötve. Mind a három kézzel írott munka. Kemény papírkötés, 346+2+18 p. 23x32 cm. A számozás hibás, a munka első négy oldala, és a címlap hiányzik. Cserei Mihály Históriája (346), valamint egy gyomorpanaszokat (2) taglaló egészségügyi munka, valamint egy jogi irat Mohai Károly és társai ügyében (18). A jogi irat végén a Királyi Törvényszék pecsétje. Cserei Mihály Históriájának számozása hibás, a munka első négy oldala, és a címlap hiányzik. A számozás lényegében az 5. oldalról indul. Az első oldalak (5-15) egy része hiányos. Ezeknél korábbi restaurálás figyelhető meg. Az oldalakon keretezés nyomai. Ez, a számozás hibája és a szöveg írásának stílusa megerősíti, hogy kézzel írott munka. Cserei Históriájáról készült XVIII. századi másolat! Azonosításra vár, hogy kinek a másolata lehet. A könyvet valaki restaurálta, egybekötötte valamikor a XIX.-XX. század fordulóján.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ttg