Devecska Ferenc belsőépítész, tanár részére adományozott oklevél az Orsz. Iparművészeti Társulat jubileuma alkalmából rendezett, Szép otthon - boldog élet c. kiállításon bemutatott munkájáért. Üvegezett keretben Hóman Bálint Vallás és közoktatásügyi miniszter saját kezű aláírásával. 44x63 cm
Halmágyi Sándor: József Attila Végül c. költeményének nyelvészeti elemzése. 1950 körül készült gépelt kézirat. Korabeli aranyozott egészvászon kötésben, kissé dohos példány. Feltehetőleg bölcsészkari szakdolgozatként nyújtották be. Szakszerű Lenin idézetekkel.
Jezerniczky János: Gyűjtemény. Koszoru a Tavasz virágaiból. 1868. : I. Versek (10.p.) II. Sz. György vár ura. Költői beszély (98.p.) III. Az Áruló. (248.) Kopottas aranyozott gerincű egészvászon kötésben, 576 p. A könyv gerince, borítója sérült. A borító elülső kötéstábla elvált a borítótól. A könyvből pár lap kijár. Kézzel írott könyv, amelyet Jezerniczky János munkáit tartalmazza.
Mészöly nemzetségről szóló iratok (3 db.), füzet, és levelezőlap. Számos érdekes adattal. Füzet:Bogárdi Mészöly Nemzetség Élő tagjainak névjegyzéke ágak és al-ágak szerint. Szerencs, 1941, Farkas Elemér Könyvnyomdája. Felelős kiadó: Dr. Mészöly Endre. Megviselt állapotú tűzött papír borító, 64 p. A füzetben tollal számos érdekes jegyzet található a Mészöly nemzetség tagjairól. (Nevekkel, dátumokkal, foglalkozásokkal...stb.) Levelezőlap:Mészöly Mihály (1841-1917) pátkai főjegyzőt és két másik ismeretlent ábrázoló levelezőlap, akik a pátkai Jegyzői Hivatal előtt áll. A lap foltos,az egyik sarka gyűrött, megfakult a hátoldalán tollal jegyzet. Iratok: 1. 1834-es a "Tekintetes [Bihar?] Nemes Vármegyéhez" címzett bírtok elosztás ügyében írt folyamodvány. Papír. 2. 1722. február 23.-án a Fejér vármegyei közgyűlés által kihirdetett új nemesi címereslevél 1821-ös átirata. Papír. 3. 1807-ben az Abai Arany családnak. Arany Mihály gyerekei megkereszteléséről kiadott három rányomattal ellátott okirat.