Historische Dokumenten, Handschriften

Zahl der Lose: 38

1942 Kresz Károlyné saját kézzel aláírt levele, melyben köszönetét fejezi ki férje emlékének ápolása miatt
11860.

Rufpreis:
1 000 HUF

1948 Róma, Raskó Magda opera-énekesnőnek címzett levél a római koncertigazgatótól
11861.

Rufpreis:
1 200 HUF

1949 Harmati Sándor(1905-1994) kommunista politikus, a Hazafias Népfront országos titkárának aláírása az által küldött képeslapon
11862.

Rufpreis:
3 000 HUF

1974 Bem József honvéd tábornok születésének 180. évfordulója alkalmából kiadott fém emléklap, ráragadt műanyag tokkal, 11x8 cm
11863.

Rufpreis:
1 000 HUF

Baross József Dr. (1881-1961) Nógrád megyei főispán saját kezű aláírása egy általa írt levélen, 21x17cm
11864.

Rufpreis:
3 000 HUF

Egy nagy borcímke gyűjtő levelezése: Nagy doboznyi bontott küldemény, címkék kísérő levelei cseretársaktól, művészektől, cégektől
11865.

Rufpreis:
3 000 HUF

Devecska Ferenc belsőépítész, tanár részére adományozott oklevél az Orsz. Iparművészeti Társulat jubileuma alkalmából rendezett, Szép otthon - boldog élet c. kiállításon bemutatott munkájáért. Üvegezett keretben Hóman Bálint Vallás és közoktatásügyi miniszter saját kezű aláírásával. 44x63 cm
11866.

Rufpreis:
12 000 HUF

Gerlóczy Gedeon (1895-1975): Az fiumei úti OTI Központi Baleseti Kórház épületének tervei. Összesen 15 nagyméretű tervrajz az emeletek terveivel
11867.

Rufpreis:
22 000 HUF
59,62
68,75

Halmágyi Sándor: József Attila Végül c. költeményének nyelvészeti elemzése. 1950 körül készült gépelt kézirat. Korabeli aranyozott egészvászon kötésben, kissé dohos példány. Feltehetőleg bölcsészkari szakdolgozatként nyújtották be. Szakszerű Lenin idézetekkel.
11868.

Rufpreis:
2 000 HUF

Jezerniczky János: Gyűjtemény. Koszoru a Tavasz virágaiból. 1868. : I. Versek (10.p.) II. Sz. György vár ura. Költői beszély (98.p.) III. Az Áruló. (248.) Kopottas aranyozott gerincű egészvászon kötésben, 576 p. A könyv gerince, borítója sérült. A borító elülső kötéstábla elvált a borítótól. A könyvből pár lap kijár. Kézzel írott könyv, amelyet Jezerniczky János munkáit tartalmazza.
11869.

Rufpreis:
4 000 HUF

11870.

Rufpreis:
5 000 HUF

Mészöly nemzetségről szóló iratok (3 db.), füzet, és levelezőlap. Számos érdekes adattal. Füzet:Bogárdi Mészöly Nemzetség Élő tagjainak névjegyzéke ágak és al-ágak szerint. Szerencs, 1941, Farkas Elemér Könyvnyomdája. Felelős kiadó: Dr. Mészöly Endre. Megviselt állapotú tűzött papír borító, 64 p. A füzetben tollal számos érdekes jegyzet található a Mészöly nemzetség tagjairól. (Nevekkel, dátumokkal, foglalkozásokkal...stb.) Levelezőlap:Mészöly Mihály (1841-1917) pátkai főjegyzőt és két másik ismeretlent ábrázoló levelezőlap, akik a pátkai Jegyzői Hivatal előtt áll. A lap foltos,az egyik sarka gyűrött, megfakult a hátoldalán tollal jegyzet.  Iratok: 1. 1834-es a "Tekintetes [Bihar?] Nemes Vármegyéhez" címzett bírtok elosztás ügyében írt folyamodvány. Papír. 2. 1722. február 23.-án a Fejér vármegyei közgyűlés által kihirdetett új nemesi címereslevél 1821-ös átirata. Papír. 3. 1807-ben az Abai Arany családnak. Arany Mihály gyerekei megkereszteléséről kiadott három rányomattal ellátott okirat.
11871.

Rufpreis:
5 000 HUF
11

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF