A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Leidenfrost Gyula: Keserű tenger Bp. é.n. Franklin. Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. Gerinc kissé kopott, egyébként szép állapotban.
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Up de Graff, F. W.: Az Amazonasz őserdeiben. 58 képpel, térképpel. Bp., é. n., Lampel R. Könyvkiadóvállalata. Laza aranyozott vászonkötésben. Kopottas, foltos fedőborítóval.
Sven Hedin: A vándorló tó. Ford. Mezey Dénes. 54 képpel és 1 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., 1940, Franklin. 291 l. 16 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben. Kifogástalan állapotú, gyűjtői példány; a sorozat egyik ritka darabja.
Entz Géza, Sebestyén Olga: A Balaton élete. Bp., 1942 Királyi Magyar Természettudományi Társulat. 44 táblával és 67 szövegképpel. Kiadói félvászonkötésben, a vászon két helyen enyhén foltos.
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Vörös Márton - A szerencsés expedíció Bp., Lampel és Wodianer Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, hátul kis folttal
Cholnoky Jenő: A Föld és élete I-V. kötet.Gazdag képanyaggal. Egységes, kiadói egészvászon kötésben, kopottas állapotban. Az első kötet gerince erősen sérült.