Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 292

Fischer Sándor: Retorika. A közéleti beszéd gyakorlata. Bp., 1975, Kossuth. Kiadói papírkötés, kopott állapotban.
13861.

Rufpreis:
1 200 HUF

Zrínyi Miklós munkái. Első, a szerző kiadatlan prózai műveivel kiegészített kiadás. Sajtó alá rendezte Kazinczy Gábor és Toldy Ferenc. Pest, 1853. Emich. 420 h. Két rézmetszetű képpel és egy kőnyomattal, valamint egy kézírás facsimilével. Korabeli kopottas félbőr kötésben. A címlap hiányzik.
13862.

Rufpreis:
6 000 HUF

Káplány Géza: A ma militarizmusa. Bp., 1908. Szerzői kiadás. 174 p. Korabeli egészvászon-kötésben, az eredeti borító felragasztva. Ritka kötet!
13863.

Rufpreis:
2 400 HUF

József Attila: Hazám. Juhász Ferenc előszavával, Csernus Tibor eredeti rajzaival, Bp., 1956, Szépirodalmi. 53 p. 8 t. (kőnyomatok) Számozott, 801. sz példány! Kopottas, kissé sérült kiadói félbőrkötésben.
13864.

Rufpreis:
5 000 HUF

13865.

Rufpreis:
4 000 HUF

Kossuth Ferenc harmincz parlamenti beszéde. Életrajzi adatokkal kiséri Hentaller Lajos. Sajtó alá rendezte Szatmári Mór. Budapest, 1906. Kunossy, Szilágyi és társa. 302 p. Szövegközti képekkel. Kiadói, Kossuth Ferenc dombornyomású portréjával díszített egészvászon-kötésben. Gerincén apró kopások,  a címlap kis helyütt beszakadt.
13866.

Rufpreis:
4 000 HUF

Márton Jósef: Három nyelvből készült oskolai  lexicon vagy is szókönyv. Német-magyar-deák rész.  Első darab. Bétsben, 1816,  Pichler Antal betűivel. Kemény kötésben.
13867.

Rufpreis:
5 000 HUF

Márton Jósef: Magyar-német és német- magyar lexicon vagy is szókönyv. I-II. Bétsben, 1804-1807, Pichler Antal betűivel. Egész és félbőr kötéseben. Kissé szakadozott gerinccel.
13868.

Rufpreis:
10 000 HUF

Colligatum kötet. Verhovay Gyula három kötete egybekötve.  Liberalismus és conservativismus. Bp., 1875. Tettey Nándor. 251 p;. Az álarcz korszaka. Bp., 1889. Buschmann F. ny. 160p.;  valamint Az ország urai. Bp. 1890. Buschmann F. 200 p.  A szerző az Istóczy Győző-féle antiszemita képviselőcsoport tagja volt, utóbbi könyve nyílt antiszemita állításai (többek közt a tiszaeszlári per kapcsán) nagy felháborodást váltott ki a maga idejében.
13869.

Rufpreis:
2 000 HUF
36

Mai külföldi dekameron I-VI. A Nyugat kiadása. Mai amerikai-orosz-francia-japán-angol-német dekameron. Bp., é.n., Nyugat. Minden szerzőről fotó, illetve rövid életrajz. Kiadói félbőrkötésben, változó állapotban. Néhány kötet gerince sérült, hiányos.
13870.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Száz magyarok könyvei X. kötet. Bp., é.n., Légrády. Kiadói kopottas félvászonkötésben, a gerinc kissé sérült. A címlap hiányzik. Érvénytelen könyvtári pecséttel.
13871.

Rufpreis:
1 000 HUF

Száz magyarok könyvei VII. kötet. Bp., é.n., Légrády. Kiadói kopottas félvászonkötésben, a gerinc kissé sérült. A címlap hiányzik. Érvénytelen könyvtári pecséttel.
13872.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF