Lucien Murat hercegnő: Nagy Katalin xcárnő szerelmi élete. Ford. Kállay Miklós. (Emberek, életek, szerelmek) Bp., 1928, Genius. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben. Az gerincen apró sérülés.
Rafael Sabatini: Borgia Caesar élete I-II. Ford. Kiss Dezső. (Emberek, életek, szerelmek) Bp., 1928, Genius. Kiadói egységes, aranyozott egészvászon-kötésben. Az első kötet gerincén apró sérülés.
Maurice Paléologue: II. Sándor cár tragikus regénye. Ford. Ignotus és Szini Gyula. (Emberek, életek, szerelmek) Bp., 1928, Genius. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben. Az gerincen apró sérülés.
Marius André: Kolumbusz Kristóf igazi kalandja. Ford. Sándor Imre. (Emberek, életek, szerelmek) Bp., 1928, Genius. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben. Az gerincen apró sérülés.
Paul Reboux: Madame du Barry szerelmi élete. Ford. Kállay Miklós. (Emberek, életek, szerelmek) Bp., 1928, Genius. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben. Az gerincen apró sérülés.
Maurice Paléologue: Cavour, a nagy realista. Ford. Ignotus és Szini Gyula. (Emberek, életek, szerelmek) Bp., 1928, Genius. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben.
Ciano naplója 1939-1943. Gróf Galeazzo Ciano olaszkülügyminiszter, 1936-1943 teljes, rövidítés nélküli naplói. Szerk. Hugh Gibson. Bev. Sumner Wells. Ford. Bányász György. Bp., é.n. Athenaeum. 538 p. Kiadói félvászonkötésben. A könyv sérült gerincét korábban megerősítették, emiatt a kötet merev tartású.
Marczali Henrik: Az abszolutizmus kora. Nagy Képes Világtörténet IX. kötet. Bp., Franklin-Társulat, Révai Testvérek. Kiadói aranyozott félbőr kötés, festett lapszélek, kissé kopott állapotban.
Gaál Mózes: Történeti elbeszélések a régi időkből. Juszkó Béla képeivel. (Hazafias Könyvtár IX.) Bp., é.n., Stampfel. 187 p. Kiadói, kissé foltos, gerincén sérült félvászonkötésben.