Gáspár Ferencz: A Föld körül. Összesen I.-VI. kötet. Előszó: Vámbéry Ármin. Bp., 1906-1908, Singer és Wolfner. Nagyon sok képpel, ill. mellélettel illusztrált. Kötetei egységes, festett, illusztrált, dombornyomásos, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. Jó közepes állapotban
Sven Hedin: A rejtelmes India felé I. - - utazásai Perzsia sivatagjain keresztül. Budapest é.n. Magyar Kereskedelmi Közlöny. Aranyozott kiadói kemény kötésben. Sok képpel illusztrálva, jó állapotban.
A Föld és népei. Föld- és népismei kézikönyv. Hellwald Frigyes... nyomán kidolgozta Toldy László és György Aladár. Bev. Hunfalvy János. II. és IV. kötet. (Európa és Afrika) Bp. 1879-1881. Méhner. Rengeteg illusztrációs anyaggal. Festett, aranyozott, kiadói egészvászon-kötésben. Kötések a gerinc kopásától eltekintve jó állapotban.
Zeitschrift des Deutschen und Österreichisen Alpenverein. 9 kötet a sorozatból 1909 - 1913, 1915,16,21,22. Innsbruck, 1895-1908. Verlag des D. und Ö. Alpenvereins. Nagyon sok képpel. Egészvászon kötésben, szép állapotban / With many illustrations, in full linen binding, in nice condition.
Holub Emil: A Fokvárostól a masukulumbék országába. 1883-1887. I-II. kötet. Körülbelül 160 eredeti fametszettel és 2 térképpel. A 2. kötetben Kivonat ,,Hét év Dél-Afrikában" czímű műből. Bp. 1890-1891. Ráth Mór. Korabeli félvászon kötésben, a fűzésből néhány lap kijár (2. kötet címlapja hiányzik, illetve az utolsó 16 oldal is hiányzik)