Ilosvay Lajos: A Balaton vizének chemiai viszonyai. Bp., 1898, Kilián Frigyes (A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei. 1. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza. 6. rész). Szélein kicsit szakadozott papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Réthly Antal: Földrengések a Balaton környékén. Bp., 1912, Kilián Frigyes (A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei. 1. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza. 1. rész: Geofizikai függelék 3. szakasz). 10 térképvázlattal. Kicsit kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Geologiai, petrografiai, mineralogiai és ásványchemiai függelék. Kiad.: A Magyar Földrajzi Társaság Balaton-bizottsága. Bp., 1911, Kilián Frigyes (A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei. 1. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza. 1. rész: A Balaton környékének földrajzi leírása, orográfiája és geológiája). 8 tanulmánnyal, számos szövegközi ábrával és képmelléklettel, kihajtható térképekkel. Kicsit kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Rigler Gusztáv: Adatok a Balatonparti talajvizek ismeretéhez. Bp., 1911, Kilián Frigyes (A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei. 1. köt.: A Balatonnak és környékének fizikai földrajza. 2. rész: A Balaton hidrografiája. Függelék). Kicsit kopott papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Soós Lajos dr.: Kirándulok zsebkönyve. II. állattani rész. 1 füzet. A szövegben 18 képpel. Bp., 1925, Király Magyar Természettudományi Társulat. Kiadói papír kötésben.