Kós Károly: Erdély. Kultúrtörténeti vázlat. Kolozsvár, [1934], Erdélyi Szépmíves Céh. Számos színes illusztrációval. Kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Szabó István dr. (szerk.): Panoráma Utikönyvek. III. Velence és a Lidó. Képekkel és két térképmelléklettel. Budapest-Wien, Venezeia, é.n., Panoráma kiadása. Kiadói papír kötésben.
Rados Jenő: Magyar kastélyok. Ungarische Schlösser. Châteaux hongrois. Hungarian Castles. Bp., 1931, Műemlékek Országos Bizottsága - Könyvbarátok Szövetsége. Számos fényképpel, leírásokkal. Kissé kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Magyarország gyógyfürdői , gyógyhelyei és üdülőhelyei. Szerk.: Farkas Károly et al. Bp., 1962, Medicina. Sok színes és fekete-fehér fényképpel. Vászonkötésben, a belső kötés elöl kissé elválik, egyébként jó állapotban.
Zakariás G. Sándor: Budapest. Bp., 1961, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata (Magyarország művészeti emlékei 3.). Kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Bevilaqua Borsody Béla: A budai és pesti mészáros céhek ládáinak okiratai 1270-1872. Az ipartársulat és ipartestület története 1873-1930. Várostörténeti és kézmívességtörténeti kútfőtanulmány I-II. kötet. Bp., 1931, Franklin-Társulat. Kiadói papírkötés, gerincnél kissé szakadt, képekkel illusztrált, kopottas állapotban.
A hévízi Állami Gyógyfürdőkórház jubileumi évkönyve. Szerk.: Gyimóthy Dénes. [Hévíz], [1977], [Állami Gyógyfürdőkórház] (Hévízi Orvosi Archívum 3.). Dedikált példány, számos érdekes illusztrációval, megjelent 500 példányban. Papírkötésben, kicsit kopott papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
Jankó János: A Balaton-melléki lakosság néprajza. 3 színes, 3 fekete táblával, 16 táblázattal és 156 szövegközti ábrával. Budapest, 1902. Kilián Frigyes (Hornyánszky Viktor ny.) [2] + VIII + 428 + [2] p. + 5 t. (ebből 1 színes) + 2 térkép (színes, ebből 1 kihajtható). Folio. Szövegközti fényképekkel is illusztrált. A mű hatodik fejezete a balatoni halászattal foglalkozik. Kötés nélkül papír hátsó borítóval, néhány lap széle foltos. A Balaton tudományos tanulmányozásának eredményei. Harmadik kötet, második rész.