Dolinay Gyula: Történelmi arcképcsarnok az ifjúság és a nép számára. Új kiadás. 300 képpel. Budapest, 1909, 'Otthon'-Nyomda. Dombornyomott, szecessziós, egészvászon kötésben. Megviselt állapotban
Seress Imre: Az ifjúság és a világháború 1915-1916. A világháború története az ifjúság számára. Több száz arcképpel, csataképpel és eredeti harctéri felvétellel II. kötet. Bp., Magyar Kereskedelmi Közlöny Hírlap- és Könyvkiadóvállalat kiadása. Kiadói dombornyomott, festett egészvászon kötés, belül a gerincnél levált, kopottas állapotban.
Die große Zeit. Illustrierte Kriegsgecshichte. Band I. Mit zahlreichen Bildern, Karten und Kunstbeilagen. Berlin/Wien, 1915, Verlag Ullstein&Co. Kiadói festett egészvászon kötés, gerincnél kissé szakadt, egyébként jó állapotban / full linen binding, with small fault on the spine, good condition
3 db könyv-Dwight D. Eisenhower: Keresztes háború Európában. Bp., 1982, Zrínyi. Kiadói egészvászon kötés, védőborítóval, jó állapotban; Anthony Price: A legsötétebb óra. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban; Ludovic Kennedy: Óriások csatája. A Bismarck csatahajó üldözésének és elsüllyesztésének története. Bp., 1983, Európa. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.