Csánki Dezső (szerk.): Árpád és az Árpádok. Történelmi emlékmű. Árpád vezér halálának ezredik évfordulója alkalmával, Thaly Kálmán kezdeményezésére és támogatásával. Bp. (1908), Franklin. 1 t. (címkép, heliogr.) XVII, 1 sztl. lev. 396 l. 1 sztl. lev. 16 t. (színes, feliratozott hártyapapírral) 21 mell. (facsimile, feliratozott hártyapapírral) 1 térk. (színezett, kihajtható) 1 térk.vázl. (kihajtható) 2 tábl. (genealogiai, kihajtható). Lapszámozáson belül 18 t. (színes, feliratozott hártyapapírral). Szövegközti, színes képekkel gazdagon illusztrált. Fejezetenként eltérő, díszesen keretezett lapokkal, színes iniciálékkal. Kiadói, díszesen aranyozott egészbőr-díszkötésben, a kötéstáblán Holló Barnabás Árpádot ábrázoló rézplakettjével, a hátsó táblán dombornyomású képpel. Gerinc egy helyen sérült, egyébként szép állapotú példány.
Remellay GusztávM Multunk hölgyei hazai történelem. Regényes krónika-modorban magyar hölgyek számára. II. kötet. Pest, 1861, Engel és Mandelló. Aranyozott félvászon kötésben.
Rákosy Zoltán: A magyar nemzet története világtörténelmi fejezetekkel. Első rész a polg. fiúisk. III. osztálya számára. Bp., (1936), Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Kiadói papírkötés, kissé kopott állapotban.