Benedek Rózsi et alii: Ezerév nagyasszonya. Előszóval ellátta: Gróf Apponyi Albertné 15 színes és egyszínű képtáblával. Budapest, é.n., Dante Könyvkiadó. Kissé foltos kiadói félvászon kötésben.
Szegedy- maszák Aladárné, Stumpf Károlyné (szerk.):A magyar úriasszony otthona. (Budapest), 1934, A Magyar Asszonyok Nemzeti Szövetsége kiadása. Kiadói egészvászon kötésben.
Endrödy János: Az embernek boldogsága, ki fejtegetve a' józan böltselkedésnek segédségével írta polgár társainak hasznokra - -. Három könyvben. Második könyv. Pesten, 1806, Trattner Mátyás. Modern félbőr kötésben.
Fuchs, Eduard: Az ujkor erkölcstörténete. I-II. kötet. Renaissance. Gáláns kor. Szövegközti képekkel és külön műmelléklettel. Az első kötet sorszámozott: 259. Világirodalom kiadás. Budapest, [1928.] Világirodalom. Gazdag képanyaggal (fametszetek, színes és fekete-fehér mellékletek) illusztrált. Szakadozott kiadói egészvászon kötésben.
Petőfi Sándor összes költeményei. 1-2. köt. Bp., 1907, Athenaeum. A Petőfi-ház megalapítása alkalmából készült emlékkiadás. Kötetenként 10-10 db szép állapotú réznyomással, valamint további fénynyomatos illusztrációkkal. Kicsit sérült, díszes, szecessziós selyemkötésben, a borítón a költőt ábrázoló fémplakettel, egyébként jó állapotban.
Élő Könyvek: Magyar Klasszikusok I-XL. kötet) Bp., é.n., Kisfaludy-Társaság - Franklin-Társulat. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, aranyozás a gerincen kopott, egyébként jó állapotban