Bergman, Stern: Kamcsatka ősnépei, vadállatai és tűzhányói között. Fordította Dr. Cholnoky Béla. 70 képpel és 1 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin Társulat. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Ossendowski: A sötét Kelet árnyéka. The shadow of the gloomy East. Fordította Balassa József. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
Steinen Károly dr.: Közép-Brazília természeti népei között. Cholnoky Jenő dr. (szerk.): Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. 3 térképpel, 11 műmelléklettel, és 52 ábrával a szövegközt. Budapest, é.n., Lampel és Wodianer. Kiadói egészvászon kötésben, kissé viseltes állapotban.
A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára: Hedin, Sven: Ázsia sivatagjain keresztül. Átdolgozta [és fordította] Dr. Thirring Gusztáv. Térkép nélkül. Budapest, [1902]. Lampel. 220p. + 15 t. + 2 térkép. Első magyar kiadás. (Kissé kopott széllel)
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Hedin, Sven: Ma Csung-Jin menekülése. 67 képpel. Bp., [1937], Franklin Társulat. Aranyozott vászonkötésben, nagyon szép állapotban.
Gáspár Ferencz: A Föld körül I-VI. Előszó: Vámbéry Ármin. Bp., 1906-1908, Singer és Wolfner. Teljes sorozat, kötetei egységes, festett, illusztrált, dombornyomásos, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, gazdag képanyaggal, a kötésen itt-ott kisebb kopásokkal, két kötet gerince félig elvált, de javítható
Czoma László dr. (et al. szerk.): Tanulmányok Rákospalota- Pestújhely történetéből. Képekkel illusztrált kiadvány. Bp., XV. kerületi Tanács Végrehajtó Bizottsága, 1974. Kiadói karton kötésben, fedőborítóval, korának megfelelő állapotban.