Dr. Borovszky Samu(szerk.): Magyarország vármegyéi és városai, Magyarország monográfiája. Szatmár vármegye és Szatmár- Németi. 81 oldal műmelléklet, 2 színnyomat, 43 egész oldalas autotipia, és több szövegkép. Bp., (1908), Országos Monográfia Társaság. Kiadói aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon kötés, színezett lapszélek, fedőlap,gerinc ill., sarkok kissé viseltes állapotban.
Julius Payer: Die österreichisch-ungarische Nordpol-Expedition in den Jehren 1872-1874, nebst einer Skizze der zweiten deutschen Nordpol-Expedition 1869-1870 und der Polar-Expedition von 1871. Mimt 146 Illustrationen und 3 Karten. Wien, 1876, Ulfred Hölder. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, gerincnél szakadt, belül levált, festett lapszélek, kopottas állapot.
BÖLÖNI FARKAS SÁNDOR Útazás Észak Amerikában._ _ által. Kolozsvártt, 1834, ifj. Tilsch János. Első kiadás. Félvászon kötésben. Viseletes fedőlap, belső borító lap hiányzik.
Visions d'Italie. à l'occasion du mariage de S.A.R. Umberto di Savoia, Prince du Piémont avec S.A.R. La Princesse Maria Jose de Belgique. Roma, 1930. Società Editrice di Novissima. Számozott / Numbered 1141/1500! Kissé kopott egészvászon kötésben / In worn canvas binding
Avar Gyula: A Bácskában. I. A déli Bácska. Utazások Nagymagyarországon. Budapest, é.n., Lampel. Kiadói karton kötésben, Viseletes fedőborító és gerinc.
Georg Wegener: Szálljatok velem! Egy világjáró újabb emlékei. 30 képpel. Budapest, é.n., Franklin. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Gerinc kissé kopott, egyébként jó állapotú.
Lukács Károly: A Balaton. Második, átdolgozott kiadás. Budapest, 1941, Magyar Szemle Társaság. Kincsestár. Fedőborító teljesen hiányzik. Lux Kálmán dr.: Visegrád vára. Lux Géza 33 eredeti rajzával. Budapest, 1932, Műemlékek Országos Bizottsága. Kiadói papír kötésben.