H.G. Wells: A világtörténet alapvonalai, Az élet és az emberiség történetének tüköre. Bp., 1925, Genius Könyvkiadó, Gottermayer kötése. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, gerincnél szakadt, első lap kissé kijár, egyébként jó állapotban.
Thaly Kálmán: II. Rákóczi Ferenc ifjúsága 1676-1701. Történeti tanulmány. Pozsony, 1881, Stampfel Károly. Három rézmetszettel. Aranyozott gerincű, kicsit kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
TAKÁTS Sándor: Rajzok a török világból. II. köt. Bp. 1915. MTA Könyvkiadó Váll. Uj folyam/ Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben. Ex libris: Serföző László. Jó állapotú.
Karsai Elek: Szálasi naplója. A nyilasmozgalom a II. világháború idején. Budapest, 1978, Kossuth. Kiadói karton kötésben. Viseltes, javított gerinc ill fedőlap.