Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 44

Nemzeti dicsőségünk. Fényes korszakok a Magyar Nemzet történelméből. Szerk. Hock János. Bp., 1900, Révai és Salamon. 299p., 51 t., 50 feliratos hártyapapír. Benedek Elek, Marczali Henrik, Jókai Mór, Molnár Ferenc, Ignotus, Herceg Ferenc, Heltai Jeno, Mikszáth Kálmán, Bársony István, Gárdonyi Géza, Sebok Zsigmond, Lovik Károly, Divald Kornél, Bródy Sándor stb. Kiadói, aranyozott, festett, dombornyomott vászonkötésben (Aufrecht és Goldschmied féle),viseltes fedődobozzal.  Kissé kopottas állapotban.
12702.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,60
187,50

Baróti Lajos dr., Szalay József dr.: A Magyar nemzet története. I-IV. kötet. I. kötet: Magyarország az Árpádház kihaltáig. 250 szövegképpel és 34 műmelléklettel. II. kötet: Magyarország a vegyes házakból származott királyok korában. 250 szövegképpel és 19 műmelléklettel. III. kötet: Magyarország a Habsburg-házból való választott királyok korában. 325 szövegképpel és 29 műmelléklettel. Magyarország a Habsburg-házból s a Habsburg-Lotharingiai házból származott örökös királyok korában. 248 szövegképpel és 36 műmelléklettel.   Gazdagon díszített, aranyozott kiadói félbőr kötésben. Korának megfelelő állapotban.
12703.

Rufpreis:
36 000 HUF
97,56
112,50

12704.

Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
75,00

12705.

Rufpreis:
4 000 HUF

12706.

Rufpreis:
1 600 HUF

A világtörténelem nagy korszakai: Napoleon kora. 150 képpel és két térképpel. Bp., [1947], Forrás [Tolnai világtörténelme 15.]. Félvászon kötésben, jó állapotban.
12707.

Rufpreis:
1 000 HUF

A magyar nemzet története 1526-ig. A gimnáziumok és reáliskolák III. osztálya számára. A tanterv és utasítások figyelembe vételével írták Dr. Takáts György és Dr. Koczogh András. Második kiadás. Bp., 1924, Athenaeum. Félvászon kötés, ábrákkal illusztrált, a szövegben javításokkal, grafitceruzás megjegyzésekkel, kissé kopottas állapotban.
12708.

Rufpreis:
1 000 HUF

A magyar nemzet története 1526-tól 1867-ig. IV. osztály. Félvászon kötés, ábrákkal illusztrált, a szövegben javításokkal, grafitceruzás megjegyzésekkel, viseltes állapotban.
12709.

Rufpreis:
1 000 HUF

12710.

Rufpreis:
1 000 HUF

Bodon József, Szalay József: A magyar nemzet története. I-II. köt. Bp., 1879, Weiszmann. A két kötet egybekötve. Kopottas félbőr kötésben, egyébként jó állapotban.
12711.

Rufpreis:
2 000 HUF

Sólyom Jenő: A magyar vámügy fejlődése 1519-ig. Bp., 1933, Magyar Királyi Vámszaki Tisztviselők Otthona. Papírkötésben, jó állapotban.
12712.

Rufpreis:
8 000 HUF

Ludwig, Emil: Tizennégy júliusa. Fordította és bevezette: Dr. Supka Géza. Bp., Révai. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
12713.

Rufpreis:
800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF