Kellner Dániel: A Nobel-díjas orvosok élete és munkássága. Bp., 1936, Szathmáryné Bánó Vilma Tudományos Könyvkiadó Vállalata. Papírkötésben, az elülső borító levált, egyébként jó állapotban, ceruzás jegyzetekkel, ex libris bejegyzéssel.
Manual of Seamanship. Vol. II. London, 1923, His Majesty's Stationery Office. Sok képpel és illusztrációval. Kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
4 db természettudománnyal foglalkozó könyv: Garbedian, Haig Gordon: A természettudomány legújabb állomásai. Bp., 1937, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Vászonkötésben, jó állapotban; Lengyel Béla: Világhódító ipari anyagok. Bp., 1939, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Vászonkötésben, jó állapotban.; Miall, Stephen - Miall, Laurence Mackenzie: Anyag és élet. Bp., 1939, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Vászonkötésben, jó állapotban.; Sure, Barnett: Az élet intézői. Bp., 1940, Királyi Magyar Természettudományi Társulat. Vászonkötésben, jó állapotban.
4 db műszaki-mérnöki tematikájú könyv: Szegő Henrik: A vegytan és a vegyi ipar. Bp., 1923, Népszava Könyvkereskedés (Műszaki Könyvtár XXV.). Papírkötésben, az elülső borító részben elválik.; Komondy Zoltán: A hőenergiagazdálkodás alapelvei. Bp., 1942, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda (A Mérnöki Továbbképző Intézet kiadványai VII. 6.). Kicsit szakadt papírkötésben.; Vajda Ödön: A szűrés és a szűrőkészülékek. Bp., 1944, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda (A Mérnöki Továbbképző Intézet kiadványai V. 45.). Papírkötésben, jó állapotban.; Vajda Ödön: Gőzfűtésű elgőzölögtetők. Bp., 1947, Egyetemi Nyomda (A Mérnöki Továbbképző Intézet kiadványai G. 30.). Kicsit szakadt papírkötésben.