A Pesti Hírlap Lexikona. A mindennapi élet és az összes ismeretek kézikönyve egy kötetben A-Z. Bp., 1937, Pesti Hírlap. Színes térképekkel,fényképekkel és sok illusztrációval gazdagítva, melyek egy része 2 oldalas, kihajtható. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon kötés, hátsó gerincnél szétvált, sarkoknál kissé kopottas állapotban, borítója foltos, az egyik kihajtható illusztráció a hajtásnál szétvált.
Beyse J.: Arany kincstár ezer titkos szerrel a közjólét előmozdítására és ipar-üzlet lenditésére, a mezőgazdaság, vegytan és műipar terén tett legujabb fölfedezések szerint. ford.: Sztáncsay Jenő. Pest, 1861. Hartleben Konrád. 210p. Kesőbbi félvászon kötésben. Kissé foltos (egy lapba szöveget nem érő belevágás)
A gyermek testi és lelki fejlődése. Bp., 1942, Országos Közoktatási Tanács (Nemzetnevelők könyvtára IV. Gyermek- és ifjúságtanulmány). Félvászon kötésben, jó állapotban.
Feliczián Vilmos: Csodálatos természet. Barangolás a természettudomány világában. 65 ábrával. Budapest, é.n., Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon kiadásban. Jó állapotú.