Reviczky Gyula összes költeményei. II. Rendezte: Koroda Pál. Budapest, 1895, Athenaeum. Gazdagon díszített, aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, aranyozott lapszél. Kissé kopott fedőlap, egyébként, jó állapotú.
Vikár Béla (szerk.): A magyar népköltés remekei. I-II. kötet Első kötet: Szerelmi dalok. Második kötet: Balladák, románcok stb. Budapest, é.n., Lampel. Aranyozott, gazdagon díszített kiadói félvászon kötésben. Kissé kopottas fedőborítóval.
Horváth István: Kiáltás a halál ellen. Versek, 1971-1972. Kolozsvár, 1973, Dacia Könyvkiadó. A szerző üdvözlő soraival és dedikációjával. Kartonált papírkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban.
Szőnyi Ottó: Régi magyar templomok. Bp. é.n. Műemlékek Orsz. Biz. – Magyar Könyvbarátok/Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. 243 p. 41-176. oldalig képanyag (307 kép) Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Szép példány.
Szűcs Árpád: A magyarok bejövetele. Feszty Árpád körképe. Bp., [1989], Háttér Kft. A körkép kihajtható, fekete-fehér kicsinyített másával. Az eredeti facsimile kiadás reprintje. Gazdagon díszített műbőr kötésben, jó állapotban.
Pap Zoltán: Muzsikaszó. Regény dalban. [Bp.], é.n., Petőfi-Társaság. Számos szövegközti, színes, beragasztott képpel, illetve heliogravürrel illusztrált, többek között Benczúr Gyula, Margitay Tihamér, Olgyay Viktor, Glatz Oszkár, Nyilassy Sándor, Nádler Róbert munkáiból. A szecessziós kötéstáblát, előzéklapot és a könyvdíszeket Basch Árpád készítette. Kiadói, színes, festett, dombornyomású vászonkötésben Gottermayer Nándor könyvkötészetéből, a gerinc hiányzik, a táblák kopottak, egy lap kijár. Dedikált példány (!)