Ney Béla, pilisi: A magyar Országház Steindl Imre alkotása. A magyar királyi kormány megbízásából Steinbausz László, Bayer Béla, Lázár Imre, és Santhó István közreműködésével írta és szerk. - -. Bp. é. n. Divald. 3 sztl. lev. 46 l. 62 t. (e(ebből 52 rézfénymetszet, 4 színezett, 2 kétlapos; 4 színes, 8 kétlapos). Szövegközti képekkel gazdagon illusztrált. A fénynyomatok, kromotípiák, autotipklisék és a fényképfelvételek Divald Károly műintézetében készültek. Háromnyelvű, magyar-német-francia díszkiadás. Kiadói, festett, aranyozott, dombornyomással díszített, restaurált félbőr-díszkötésben. / Three-languaged edition in restored binding. Restaurált.
Barát Béla-Éber László-Felvinczi Takács Zoltán: A művészet története. 427 képpel és több színes műmelléklettel. Bp., 1926, Világirodalom Könyvkiadóvállalata. Kiadói aranyozott félbőr kötés, kissé kopottas állapotban.
Solymár István: Mai magyar rajzművészet. Budapest, 1972, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalat. Gazdagon illusztrált kiadvány. Több művész által dedikált példány: Barczi Pál, Feledy Gyula, Kass János, Pető János, Szász Endre. Kiadói egészvászon kötésben, fedőborítóval, dobozzal. Lapszélek alul foltosak, egyébként jó állapotú.
Nyári Sándor: Brocky Károly festőművész élete és művei. 1807-1855. Bp. 1910. Pallas. Temesvári Arany János Társaság kiadása. Egész oldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Aranyozott kiadói vászon kötésben szép állapotban
Wittek Zsolt (szerk.): Jegyzett magyar kortárs festőművészek almanachja. 1915-2006 született magyar festőművészek életrajzgyűjteménye és 91 év történelmi háttere. Debrecen, 2007, Orlikon. Színes, illusztrált, kiadói karton kötésben, jó állapotban.
Grigorescu. Szerk.: Florea, Vasile. Bukarest, 1978, Meridiane. Kádár János könyvtárából, a román szakszervezeti delegáció vezetőjének üdvözlő soraival és aláírásával. Vászonkötésben, jó állapotban.
Jajczay János - Schwartz Elemér: Karácsony a művészetben Bp., 1942, Kir. M. Egyetemi Ny. 255p, CXXVIII t. lapszámozáson belül, szövegközti képekkel. Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben.