Arany tükör. A hagyományos kínai orvoslás Qianlong császár idejében összeállított és a köztársaság korában bővített, máig használt tankönyve az 1920-as évekből. Sok lithografált illusztrációval fehér papíron, kiváló állapotban. 6 kötet 36 füzettel Méret: 20.5 x 13.4cm / cca 1920 Golden mirror. Book about the traditional Chinese medicine in 6 volumes, 36 boolets with many lithographed illustrations. The book is used for education from the 1920's to date. In nice condition. / 新增全圖足本医宗金鉴全集
Durm, Josef dr., Hermann, Ende, Schmitt, Eduard dr.: Handbuch der Arhitektur. Viertel Theil. Entwerfen, Anlage, und Einrichtung der Gebaude. 2. Halb -Band: Gebaude für die Zwecke des Wohnes, des Handels und Verkehres, 1 Heft:Wohnhaufer. Darmstadt, 1893, Bergstrasser. Félbőr kötésben, a gerinc ill. a fedőborító kissé viseletes.
Durm, Josef dr., Hermann, Ende, Schmitt, Eduard dr.: Handbuch der Arhitektur. Viertel Theil. Entwerfen, Anlage, und Einrichtung der Gebaude. 6. Halb Band: Gebauede für Erziehung, Wisseschaft und Kunft. 4 Heft: Gebaude für Sammlungen und Ausstellungen. Darmstadt, 1893, Bergstrasser. Félbőr kötésben, a gerinc ill. a fedőborító kissé viseletes.
Technikai fejlődésünk története 1867-1927. 2. kiad. Bp., 1929, Magyar Mérnök- és Építész-egylet. Kopott, kicsit laza aranyozott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Dr. Kiss Ferenc: Tájanatómia. II. bővített kiadás, 51 színes és 18 szövegközti ábrával. Bp., (1933), Novák Rudolf és Társa. Későbbi félvászon kötés, jó állapotban.
Dr. Méhes Gyula: Természetjárás. Vezényi Elemér és Bundschuh Ottó rajzaival. Bp., Szent István Társulat. Kiadói félvászon kötés, illusztrált, kopottas állapotban.
Gyulai Pál(szerk.): Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből III. kötet 1872-1873. Pest, 1873, Eggenberger-féle Magyar Akadémiai Könyvkereskedés. Aranyozott gerincű félvászon kötés, gerincnél szakadt, belül a gerincnél kissé levált, lapok foltosak, kopottas állapotban.