"Utazás Délolaszországban és Sziciliában írásban és képben 1913 február 22.-től martius hó 19.-ig. Napló alakjában Rigmusokba szedve. Illusztrációkkal bőven felszerelve. Kövön lenyomatva. Zsinórral fűzötten Doctor Ring Béla ur részére küldöttem. Budapest, 1913 április hó." Olvashatatlan aláírás
BÖLÖNI FARKAS SÁNDOR Útazás Észak Amerikában._ _ által. Kolozsvártt, 1834, ifj. Tilsch János. Első kiadás. Félvászon kötésben. Viseletes fedőlap, belső borító lap hiányzik.
Illyés Bertalan: A Bükk. Túristáknak, nyaralóknak, cserkészeknek útmutató. Történelmi, kultúrális, régészeti vonatkozásait Leszih Andor írta. Kihajtható térkép melléklettel. A Borsodi Bükk-Egylet úti kalauza. 1925, Ferenczi B. kiadása. Kiadói papír kötésben. A gerincnél teljesen elvált.
Lukács Károly: A Balaton. Második, átdolgozott kiadás. Budapest, 1941, Magyar Szemle Társaság. Kincsestár. Fedőborító teljesen hiányzik. Lux Kálmán dr.: Visegrád vára. Lux Géza 33 eredeti rajzával. Budapest, 1932, Műemlékek Országos Bizottsága. Kiadói papír kötésben.
Szontagh Nikolaus dr. : Tátraführer. Wegweiser in die Hohe Tátra und in die Bader der Tátragegend. Zweite, neu bearbeitete auflage mit vier karten. Budapest, 1904, Singer-Wolfner. Kiadói egészvászon kötésben. Hiányzik a melléklet térkép.
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Stein Aurél: Ősi ösvényeken Ázsiában. Három kutató utam Ázsia szívében és Kína északnyugati tájain. I. köt. Ford. Halász Gyula. Bp., é. n., Franklin Társulat. Aranyozott vászonkötésben, nagyon szép állapotban.
Józsefvárosi lexikon. Főszerk.: Nagy Richárd. Bp., 1970, MSZMP VIII. kerületi Bizottsága - Fővárosi Tanács VIII. kerületi Tanácsa. Fekete-fehér fényképekkel, a kötéstábla belső oldalán térképpel. Vászonkötésben, jó állapotban.
Lengyel Zsigmond (szerk.): Bécsi kalauz. Képes útmutató a császárvárosban. 36 képpel és Bécs város térképével. Wien, é. n. Kunossy Vilmos. Kiadói papír kötésben. Színezett lapszél. Sarkok levágva, fedőlap szakadozott.