Eötvös József: Magyarország 1514-ben I–III. kötet teljes! Harmadik kiadás. Budapest, 1892. Ráth Mór (Athenaeum ny.) 301 p.; 331 p.; 282 p. A három kötet aranyozott és festett egészvászon-kötésben, körben aranymetszéssel. KIssé kopott. Könyvtári duplum
Thaly Kálmán: Ocskay László, II. Rákóczi Ferencz fejedelem brigadérosa és a felső-magyarországi hadjáratok 1703-1710. Második bővített és illustrált kiadás. I-II. kötet. Budapest, 1905. Franklin. 400p. 392p. egészoldalas és kihajtható hasonmás táblákkal. Kiadói pergamin-kötésben, az ennél a kötésnél megszokottnál sokkal jobb állapotban. Gerincén kisebb hibákkal
Ottlik László: A politikai rendszerek története. Középkor és újkor a világháborúig. Bp., 1940, Magyar Szemle Társaság (Kincsestár 127.). Papírkötésben, jó állapotban.
Az Osztrák-Magyar Monarchia írásban és képben. Magyarország XXI. kötet. Szent István koronája országai Budapest, 1893, Magyar Királyi Államnyomda. Rengeteg illusztrációval. Aranyozott, Gottermayer féle egészvászon kötésben. HÁtulján kis világosabb folt, egyébként jó állapotban