Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 44

12856.

Rufpreis:
3 000 HUF

A Király Könyve. Lipcse - Budapest - Bécs, 1899, Herzig Miksa. XXIV, (ebből 1 lith. díszcímlap, 1 lith. műmell.; Koloman Moser) 322p. 35 t. (heliogr., feliratozott hártyapapírral, Ferenc József monogramjának szárazbélyegzésével) + 6 feliratozott hártyapapír (ebből 1 kétlapos). A díszmunkát Sigmund Ajdukiewicz, Rudolph Bacher, Benczúr Gyula, Julius Blaas, Joseph Engelhardt, Garay Ákos, Wilhelm Gause, Halmi Arthúr, Joseph Hoffmann, Koloman Moser, báró Myrbach Felicián, Pap Henrik, Tichy János, Ottokar Walter és Theodor Zasche illusztrálták. Kiadói, bordázott gerincű, szecessziós, aranyozott, egészbőr díszkötésben, körül aranyozott élmetszéssel. A kötés díszítőelemei (a zománcozott elemek és a fémsodrony) nagyrészt hiányoznak, belül a gerincnél meglazult, a lapok itt-ott foltosak, egy-két hártyapapír kijár
12857.

Rufpreis:
60 000 HUF
162,60
187,50

Varga Ottó: Aradi vértanúk albuma. Második, bővített kiaás. Bp., 1890. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, festett lapszélek, illusztrált, gerincnél kissé szakadt, kopottas állapotban.
12858.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,47
14,38

12859.

Rufpreis:
4 000 HUF

Erdélyi Hiradó toldalékja. 1832 mint első évben. Szerkesztette Méhes Sámuel. Kolozsvár, 1832. Méhes Sámuel 215p. Kiadó papírkötésben! Közepes állapotban
12860.

Rufpreis:
8 000 HUF

Ortutay István: József főherceg élete. Szeged, 1915. Engel. 220p., 2 sztl. lev. Szövegközt 17 tábla fotóillusztrációval. Kiadói karton kötésben, a borítón József főherceget ábrázoló fotóval. Jó állapotban
12861.

Ortutay István: József főherceg élete.
Szeged, 1915. Engel. 220p., 2 sztl. lev. Szövegközt 17 tábla fotóillusztrációval. Kiadói karton kötésben, a borítón József főherceget ábrázoló fotóval. Jó állapotban

Rufpreis:
4 000 HUF

Kniezsa István: A Szlávok. Bp., 1932. Magyar Szemle Társaság
12862.

Rufpreis:
1 000 HUF

Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. A földrajzi részt írta Fodor Ferenc. 45 arcképpel, számos térképpel és ábrával. Bp., 1925. Enciklopédia. Nagyon szép állapotban
12863.

Rufpreis:
4 000 HUF

12864.

Rufpreis:
12 000 HUF

Flavii Iosephi operum. Tomus secundus. Authoris vita. De bello iudaico libri VII. De antiqvitate iudaeorum libri II. Cum indice locupletissimo. Ex Typhographia Iacobi Stoer, 1611. Kiadói aranyozott, bordázott gerincű egészbőr kötés, színezett lapszélek, belsejében grafitceruzás jegyzetekkel, kopottas állapotban / In full leather binding
12865.

Rufpreis:
6 000 HUF

12866.

Rufpreis:
1 000 HUF

Kozma Andor: Honfoglalás. Történelmi rege. Bp. 1925. Pantheon. 285 p. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Szép állapotban
12867.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF