Erzsébet királyasszony emlékének. Hódolat Magyarország nagy királynéjának. Szerk. Gábel Gyula. Bp. 1905. Globus-Pesti Napló. 176 l. Rendkívül gazdagon illusztrált kötet, számtalan műmelléklettel és szövegközti képpel. Festett, aranyozott, dombornyomásos díszes kiadói egészvászon-kötésben. (kopásokkal)
Domanovszky Sándor: Magyar Művelődéstörténet. I.: Ősműveltség és középkori kultúra. Bp., 1939 Magy. Történelmi Társ. [Révai]. 636p. Kiadói, aranyozott, bordázott gerincű kissé kopott félbőr kötésben a papír részén kis hibával
A kelet ókori népeinek története. Maspero Gaston műve alapján átdolgozta Fogarassy Albert. Átnézte Goldziher Ignácz. Bp., é.n., Franklin-Társulat - Révai Testvérek. Szövegközti képekkel, táblákkal és térképekkel gazdagon illusztrált, újrakötve félvászon kötésbe, kissé viseltes állapotú
Asztalos Miklós: II. Rákóczi Ferenc és kora. 64 táblával és 1 térképpel, Dante kiadás 1934, díszes, aranyozott címeres egészvászon kötésben, 492p. (néhány lap kissé sérült)
Zágoni Mikes Kelemen Törökországi levelei. A Magy. Kir. Kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállítása alkalmából készült emlékkiadás. Bp., 1906, Franklin. Kiadói festett egészvászon kötés, képekkel illusztrált, piszkos, kopottas állapotban.
Thaly Kálmán: Ocskay László, II. Rákóczi Ferencz fejedelem brigadérosa és a felső-magyarországi hadjáratok 1703-1710. Második bővített és illustrált kiadás. I-II. kötet. Budapest, 1905. Franklin. 400p. 392p. egészoldalas és kihajtható hasonmás táblákkal. Kiadói pergamin-kötésben, az ennél a kötésnél megszokottnál sokkal jobb állapotban. Gerincén kisebb hibákkal
Pecz Vilmos: Ókori lexikon I-II. Bp., 1902-1904, Franklin-Társulat. Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben, szövegközti ábrákkal és részben színes táblákkal gazdagon illusztrált (a gerincen kis szakadások, egy-két melléklet sérült, a II. kötetben egy lap kijár, a gerinc belül javítva)
A Pesti Hírlap kiadása: Az ezeréves Magyarország. Rengeteg fényképpel és színes térképmellékletekkel. Bp., 1939, aranyozott, vászonkötésben, viseltes állapotban