Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 44

Erzsébet királyasszony emlékének. Hódolat Magyarország nagy királynéjának. Szerk. Gábel Gyula. Bp. 1905. Globus-Pesti Napló. 176 l. Rendkívül gazdagon illusztrált kötet, számtalan műmelléklettel és szövegközti képpel. Festett, aranyozott, dombornyomásos díszes kiadói egészvászon-kötésben. (kopásokkal)
12868.

Rufpreis:
4 000 HUF

Zágoni Mikes Kelemen Törökországi levelei. A Magy. Kir. Kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállítása alkalmából készült emlékkiadás. Bp.,  1906, Franklin-Társulat. Kiadói bordázott gerincű, aranyozott egészbőr kötés, képekkel gazdagon illusztrált, kopottas állapotban.
12869.

Rufpreis:
12 000 HUF
9

Gróf Teleki Pál: Európáról és Magyarországról. Bp., 1934, Athenaeum. Kiadói félvászon kötés, gerincnél javítva, ábrákkal illusztrált, kopottas állapotban.
12870.

Rufpreis:
1 200 HUF

Havas Károly: Az inkvizíció története, 22 műmelléklettel. Bp., 1927, Rozsnyai Károly. Kiadói egészvászon kötés, gerincénél szakadt.
12871.

Rufpreis:
3 000 HUF

12872.

Rufpreis:
3 000 HUF

A kelet ókori népeinek története. Maspero Gaston műve alapján átdolgozta Fogarassy Albert. Átnézte Goldziher Ignácz. Bp., é.n., Franklin-Társulat - Révai Testvérek. Szövegközti képekkel, táblákkal és térképekkel gazdagon illusztrált, újrakötve félvászon kötésbe, kissé viseltes állapotú
12873.

Rufpreis:
1 200 HUF

Asztalos Miklós: II. Rákóczi Ferenc és kora. 64 táblával és 1 térképpel, Dante kiadás 1934, díszes, aranyozott címeres egészvászon kötésben, 492p. (néhány lap kissé sérült)
12874.

Rufpreis:
3 000 HUF

Zágoni Mikes Kelemen Törökországi levelei. A Magy. Kir. Kormány támogatásával, II. Rákóczi Ferencz hamvainak hazaszállítása alkalmából készült emlékkiadás. Bp., 1906, Franklin. Kiadói festett egészvászon kötés, képekkel illusztrált, piszkos, kopottas állapotban.
12875.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

Thaly Kálmán: Ocskay László, II. Rákóczi Ferencz fejedelem brigadérosa és a felső-magyarországi hadjáratok 1703-1710. Második bővített és illustrált kiadás. I-II. kötet. Budapest, 1905. Franklin. 400p. 392p. egészoldalas és kihajtható hasonmás táblákkal. Kiadói pergamin-kötésben, az ennél a kötésnél megszokottnál sokkal jobb állapotban. Gerincén kisebb hibákkal
12876.

Thaly Kálmán: Ocskay László, II. Rákóczi Ferencz fejedelem brigadérosa és a felső-magyarországi hadjáratok 1703-1710. Második bővített és illustrált kiadás. I-II. kötet.
Budapest, 1905. Franklin. 400p. 392p. egészoldalas és kihajtható hasonmás táblákkal.
Kiadói pergamin-kötésben, az ennél a kötésnél megszokottnál sokkal jobb állapotban. Gerincén kisebb hibákkal

Rufpreis:
13 000 HUF
35,23
40,63

12877.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,94
43,75

A Pesti Hírlap kiadása: Az ezeréves Magyarország. Rengeteg fényképpel és színes térképmellékletekkel. Bp., 1939, aranyozott, vászonkötésben, viseltes állapotban
12878.

Rufpreis:
2 000 HUF

12879.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF