Coradeschi, Sergio: Az ezüst, Stílustörténeti kalauz az ókortól napjainkig. Bp., 1994, Officina Nova. Rengeteg fotóval és ábrával illusztrált, kiadói kartonált kötés, kissé piszkos, de egyébként jó állapotban.
Varga Vera: Az üveg jelentése. A 19-20. századi üvegművészet ábrázolások, allegóriák, szimbólumok tükrében. Bp., 2002, Helikon. Színes fotókkal illusztrált, kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
2 db könyv-Wiegand, Eduard: Könnyen készíthető üvegmunkák. Bp., 1984, Műszaki Könyvkiadó; Dr. Mihalik Béla-Szomolányi Farkas Klára: Kézzel festett textíliák. Bp., 1977, Műszaki Könyvkiadó. Kiadói kartonált kötés, képekkel illusztrált, kissé kopottas állapotban.