Keleti Arthur: Az boldogtalan Raymondo és a szerentsés Bertrandus lovagoknak hiteles szerelmes története 7 képben avagy: a csalfa Bertrandus lovag házassága s miképpen ejteték tőrbe s küldeték el a nemes Rajmondo lovag a szent sírhoz és hogyan jöve vissza s mula ki. Grotesque játék. Szerkesztette - - jambusokra segítette Kelemen Viktor több rajzokkal tsinositotta Vértes Marcel. Buda- Pest, 1920, Pallas betűivel. A belső könyvdíszítéseket Gróf József, az illusztrációkat Vértes Marcell készítette, fába metszették Körner és Laufer Budapesten 1920-ban. A könyv 700 példányban készült. A kötet 108 sorszámú. Eredeti félvászon kötésben. A belső gerinc kissé viseltes.
Móricz Pál: A magyar föld urai. Szeged, 1898, Engel Lajos. A szerző által Kacziány Géza (1856-1939) író, publicista, bölcsészdoktor, politikus részére dedikálva. Első kiadás! Későbbi, kissé kopott félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Móricz Zsigmond: Magyarok. Elbeszélések. Tizedik kiadás. Budapest, é.n., Athenaeum. Szerző által dedikált példány! Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben. Korának megfelelő állapotú.
Takáts Gyula: Száz nap hegyen. Szerző által dedikált példány, "Bánki Gyulánénak sok szertetettel 975" ajánlással. Aranyozott, kiadói egészvászon kötésben, fedőborítóval. Jó állapotban.
TERSÁNSZKY (Józsi) Jenő: Kakuk Marci ifjusága. Bp. 1923. Amicus. 134 p. Első kiadás, 200 külön készült, számozott példányból a 167. számú, kézzel számozott, a szerző és az illusztrátor által aláírt példány! "Beöthy Lászlónak szerény híve Tersánszky" felirattal! Viseltes fedőborítóval, külső gerinc hiányzik.
Tersánszky: Tíz aktus története. Budapest, 1943, Új hang. Az igazi béke a könyv. Ebből a könyvből 100 számozott példány készült különleges papíron, a szerző aláírásával! 36-os sorszámú. Kiadói egészvászon kötésben. Kissé elszíneződött fedőborítóval, egyébként jó állapotban.
Weöres Sándor: 111 vers. Szerző által dedikált példány " Morvai Olgának szeretettel" ajánlással. Budapest, 1974, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói karton kötésben, fedőborítóval. Jó állapotban.