Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 34

11952.

Rufpreis:
26 000 HUF
70,46
81,25

Madách Imre: Az ember tragédiája. Drámai költemény. A szerző által végsőül megállapított szövegnek második kiadása. Budapest, 1922. Rózsavölgyi és Társa. (Korvin Testvérek ny.) (Magyar Helikon 5.) A könyvet díszítő fametszetű fejléceket és záródíszeket Dankó Ödön rajzolta. Készült 111 névre szóló, kézzel számozott példányban, merített papírra nyomtatva. Ez az 77. számú példány. Aranyozott, dombornyomot gerinccel, félbőr kötésben, Kiadói kartontokban. Restaurált példány.
11953.

Madách Imre: Az ember tragédiája. Drámai költemény. A szerző által végsőül megállapított szövegnek második kiadása.
Budapest, 1922. Rózsavölgyi és Társa. (Korvin Testvérek ny.) (Magyar Helikon 5.) A könyvet díszítő fametszetű fejléceket és záródíszeket Dankó Ödön rajzolta. Készült 111 névre szóló, kézzel számozott példányban, merített papírra nyomtatva. Ez az 77. számú példány. Aranyozott, dombornyomot gerinccel, félbőr kötésben, Kiadói kartontokban. Restaurált példány.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

Femer Kilian: Mindennapi közönséges és barátságos levelek, a levél irásban gyakorlatlanoknak kedvekért s hasznokért követésre való például ki-botsátattanak -- által. Pozsony-Kassa, 1776. Landerer. 1 rézm. címkép + 294 l. Kopott, karton kötésben.
11954.

Femer Kilian: Mindennapi közönséges és barátságos levelek, a levél irásban gyakorlatlanoknak kedvekért s hasznokért követésre való például ki-botsátattanak -- által.
Pozsony-Kassa, 1776. Landerer. 1 rézm. címkép + 294 l. Kopott, karton kötésben.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

11955.

Rufpreis:
3 000 HUF

Bernard Károly [Charles de]: A koros hölgy. Ford.: Petőfi Sándor. Pest, 1843, Kisfaludy Társaság (Külföldi regénytár 16.) Megviselt félbőr kötésben, egyébként jó állapotban. Petőfi Sándor legelső, önálló kötetben megjelent műfordítása, első kiadás!
11956.

Rufpreis:
30 000 HUF
81,30
93,75

Francois Villon balladái. Faludy György átköltésében. Ezt a kiadást a cenzúra csorbítatlanul hagyta. Az első kiadás címlapját a tragikus sorsú Kolozsváry Sándor, a színes dúcokat egykorú metszetek után fiai, Kolozsváry György és Pál metszették. Faludy György által dedikált, "Faludy György szívből Kaposvár 1992" ajánlással. Budapest, 1947, Officina. Illusztrált kiadói papír kötésben. Jó állapotban.
11957.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

11958.

Rufpreis:
3 000 HUF

Füst Milán: Öröktüzek. Szerző által dedikált példány, "Hunyady Józsefnek, szíves emlékezetül! Füst Milán. Bp. 1962. XI. 30." ajánlással. Budapest, 1961, Magvető. Kiadói egészvászon kötésben, fedőborítóval. Jó állapotban.
11959.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

Fekete Sándor: Kossuth Lajos. Szerző által dedikált példány, "Erzsikének baráti érdeklődést köszönve 70.6.5. Fekete Sándor" ajánlással. Budapest, 1970, Móra Ferenc Könyvkiadó. Illusztrált kiadó, karton kötésben. Jó állapotban.
11960.

Rufpreis:
3 000 HUF

Garai Gábor: Írás a falon. Szerző által dedikált példány, "Győri Erzsébetnek sok szeretettel Garai Gábor 69. XI. 29." ajánlással. Budapest, 1969, Szépirodalmi Könyvkiadó.  Kiadói egészvászon kötésben, fedőborítóval. Jó állapotban.
11961.

Rufpreis:
3 000 HUF

Horovic Ignác: Francois Villon élete és költészete. A tanulmányban közölt versek Faludi György átköltései. Szerző által dedikált példány. Szubotica, 1946, Minerva. Színes, illusztrált, kiadói papír kötésben.
11962.

Rufpreis:
6 000 HUF

Illyés Gyula: Petőfi. Bp. [1941]. Nyugat. 311 p. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, papír védőborítóban. Dedikált!
11963.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF