Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 98

Fábián Gábor: Cicero összes levelei időrendes sorozatban III-VII. kötet. Pest, 1862, Emich Gusztáv. Kiadói egészvászon kötés (egy újrakötött egészvászon), belsejükben pecséttel, számozással.
12696.

Rufpreis:
10 000 HUF

Szentiváni Gábor: Széchenyi fáklyavilága. Bp., 1942, Magyar Népművelők Társasága. Félvászon kötés, illusztrált.
12697.

Rufpreis:
1 000 HUF

12698.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

Petőfi Sándor költeményei. Hiteles kéziratok alapján megigazított s hazai müvészek rajzaival diszitett első teljes kiadás. Bp., 1874, Athenaeum. Kiadói egészvászon kötésben, aranyozott élmetszéssel, fametszetű képekkel gazdagon illusztrált (gerincen szakadásokkal)
12699.

Rufpreis:
14 000 HUF
37,94
43,75

Marbach, O.,: Am Reissbrete. Handschriftliche Mittheilungen aus den unabhängigen Logen. 6. Jahrgang. Leipzig 1879. Bruno Zechel. Szabadkőműves folyóirat. Egészvászon kötésben. /  Freemaison magazine in linen binding. 96p.
12700.

Marbach, O.,: Am Reissbrete. Handschriftliche Mittheilungen aus den unabhängigen Logen. 6. Jahrgang. Leipzig 1879. Bruno Zechel. Szabadkőműves folyóirat. Egészvászon kötésben. /
Freemaison magazine in linen binding. 96p.

Rufpreis:
6 000 HUF

12701.

Rufpreis:
8 000 HUF

Bartucz Lajos: Fajkérdés-fajkutatás. Budapest é.n. Magyar Könyvbarátok.
12702.

Rufpreis:
3 000 HUF

12703.

Rufpreis:
4 000 HUF

Zsabka Kálmán: De szolgák nem leszünk! Költemények. Bp., 1924. Turul Szövetség. 141p. Első kiadás! Kiadói, illusztrált papírborítóban, gerinc nélkül
12704.

Zsabka Kálmán: De szolgák nem leszünk! Költemények.
Bp., 1924. Turul Szövetség. 141p. Első kiadás! Kiadói, illusztrált papírborítóban, gerinc nélkül

Rufpreis:
2 800 HUF

Eötvös Károly munkái 20 kötet a sorozatból. Bp., 1901-1909, Révai.  Kiadói, egységes, aranyozott, Gottermayer vászonkötésben, festett lapszélekkel. Szép állapotú sorozat.
12705.

Eötvös Károly munkái 20 kötet a sorozatból.
Bp., 1901-1909, Révai.
Kiadói, egységes, aranyozott, Gottermayer vászonkötésben, festett lapszélekkel. Szép állapotú sorozat.

Rufpreis:
22 000 HUF
59,62
68,75

Edgar A[llan]. Poe: La Chute de la maison Usher Traduction de Ch[arles]. Baudelaire. Gravures de [Alexandre] Alexeieff. Paris, (1929), Orion. Az Usher-ház bukásának francia nyelvű, sorszámozott, 108. számú, bibliofil kiadása Alexander Alekszejev (1901-1982) tíz akvatinta alkotásával, eredeti tusrajzzal illusztrált egészbőr kötésben (a hátsó kötéstábla sérült, a bőrön itt-ott kisebb kopások, a kötésillusztráción vízfolt, a szennylapokon tintafoltok láthatók) /  No. 108 bibliophile edition with 10 aquatints and an original ink illustration on front panel, half-leather binding (fault on back panel, water patch on front panel illustration, ink stains on endpapers and fly leaves)
12706.

Edgar A[llan]. Poe: La Chute de la maison Usher Traduction de Ch[arles]. Baudelaire. Gravures de [Alexandre] Alexeieff. Paris, (1929), Orion. Az Usher-ház bukásának francia nyelvű, sorszámozott, 108. számú, bibliofil kiadása Alexander Alekszejev (1901-1982) tíz akvatinta alkotásával, eredeti tusrajzzal illusztrált egészbőr kötésben (a hátsó kötéstábla sérült, a bőrön itt-ott kisebb kopások, a kötésillusztráción vízfolt, a szennylapokon tintafoltok láthatók) /
No. 108 bibliophile edition with 10 aquatints and an original ink illustration on front panel, half-leather binding (fault on back panel, water patch on front panel illustration, ink stains on endpapers and fly leaves)

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

1932 Lengyel István: A ma emberei. Egy újságíró feljegyzései. Dedikált példány, (Ebből a könyvből 100 amatőrpéldány készült a szerző sajátkező ajánlásával és aláírásával), h.n., 1932, Hunnia kiadó, aranyozott egészvászon kötésben, kopottas, hátul szakadt állapotban, 16x24 cm
12707.

Rufpreis:
800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF