cca 1900 Im Flucht durch die Welt - Levegőben a világ körül légi felvételeket tartalmazó könyv. Festett egészvászon kötésben / book with bird eye view photos. In full linen binding
Vasi, Mariano: Itinerario istruttivo di Roma o sie descrizione generale delle opere piu insigni di pittura, scultura, e architectura.... Roma 1794. I. 436p. Számos metszettel és 2 kihajtható térképpel. Korabeli, gerincén sérült papírkötésben, itt-ott ázás nyomaival és bejegyzésekkel / With numerous engravings and two fold-out maps. In contemporary paper binding, worn on spine, with some water patches and pencilmarks
Világjárók Utazások és kalandok: Tasnádi Kubacska András: Báró Nopcsa Ferenc kalandos élete. 31 képpel és 1 térképpel. Bp. é.n. Franklin. 143p. Kiadói vászonkötésben.
Világjárók Utazások és kalandok: Rittlinger, Herbert: Kajakosok előre! Utazás gumisajkán a Kárpátokból a vad Kurdisztánba. Ford. Félegyházy Endre. Bp. é.n. Franklin. 154p. 1 t. (térkép), 10 t. (fényképek) Kiadói vászonkötésben.
Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára: Alberto M. de Agostini: Tíz esztendő a tűzföldön aranyozott kiadói egészvászon kötésben, Franklin, Bp. II. kiadás térképpel! Jó állapotban