Beecher-Stowe, Harriet: Onkel Toms Hütte. Eine Erzählung für die Jugend. Nach - - neu bearbeitet v. Albert Geyer. Mit 5 farbigen und vielen schwarzen Bildern v. Kurt Gundermann. Leipzig, o.J., Abel & Müller. Kiadói kartonkötésben, festett védőborítóval (borító sérült) Hardcover, dust jacket (worn), illustrated
Westermark, Edward: Az emberi házasság története. Ford. Harkányiné Weiser Ella. Bp., 1910. Athenaeum. Kiadói egészvászon kötésben, gerinc sérült. Cenzúrabélyegzővel (!)
Bozzi's Conversations-Taschenbuch der französischen Sprache mit deutscher Erklärung. Wien, 1840, C. R. Schindelmeyer. Kiadói papírkötésben (gerincen sérült) / Paper binding (damage on spine)
Mártonfy Márton és Trájtler Károly: Magyar olvasókönyv. Az iparostanonc-iskolák I. osztálya számára. Budapest 1914. Lampel Könyvkiadó. Foltos állapotban
Tolnai Világlexikon I-XX. kötet, teljes sorozat. Budapest, 1933, Tolnai Nyomdai Művészet és Kiadóvállalat Részvénytársaság Kiadása. Egészvászon kötésben, dombornyomott borító, kissé kopott állapotban, néhány könyv gerince szakadt
cca 1897-1942 18 darabos vegyes könyvtétel szépirodalmi könyvekkel: benne összegyűjtött művek (Jókai Mór összes művei, Vas Gereben összes munkái) és regények (Dickens, Kemény Zsigmond stb.)