Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 152

12539.

Rufpreis:
40 000 HUF
108,40
125,00

12540.

Rufpreis:
10 000 HUF

Friedrich von Schiller: Die Jungfrau von Orleans. Eine romatische Tragödie - -. Wien, 1818, Kaulfuß u. Armbruster. Kiadói kartonkötésben, címképmetszettel, az első néhány lap foltos, részben felvágatlan /  Hardcover, etched frontispiece, partly uncut (first few pages stained)
12541.

Friedrich von Schiller: Die Jungfrau von Orleans. Eine romatische Tragödie - -. Wien, 1818, Kaulfuß u. Armbruster. Kiadói kartonkötésben, címképmetszettel, az első néhány lap foltos, részben felvágatlan /
Hardcover, etched frontispiece, partly uncut (first few pages stained)

Rufpreis:
2 000 HUF

Verne Gyula: A lángban álló szigettenger. Ford. Huszár Imre. Második, egyedül jogositott kiadás. 47 (egészoldalas) képpel. (Verne Gyula Összes Munkái) Bp., 1898, Franklin-Társulat. Kiadói, illusztrált, aranyozott, zöld egészvászon kötésben, márványozott lapszélekkel (a kötésen a festék több helyen megkopott)
12542.

Rufpreis:
4 000 HUF

Verne Gyula: A franczia zászló. Ford. Gaal Mózes. 40 egészoldalas képpel. (Verne Gyula Összes Munkái) Bp., 1898, Franklin-Társulat. Kiadói, illusztrált, aranyozott, szürke egészvászon kötésben (a kötésen a festék több helyen megkopott)
12543.

Rufpreis:
4 000 HUF

Mark Twain: Huckleberry Finns Abenteuer und Fahrten. (Mark Twains ausgewählte humoristische Schriften 2.) Stuttgart, 1908, Robert Lutz. Aranyozott, illusztrált egészvászon kötésben, márványozott lapszélekkel /  Illustrated linen binding
12544.

Mark Twain: Huckleberry Finns Abenteuer und Fahrten. (Mark Twains ausgewählte humoristische Schriften 2.) Stuttgart, 1908, Robert Lutz. Aranyozott, illusztrált egészvászon kötésben, márványozott lapszélekkel /
Illustrated linen binding

Rufpreis:
2 000 HUF

Jósika Miklós(1794-1865): Szív rejtelmei, 4.kiadás, Budapest, 1905, Magyar Irod.Intézet és könyvnyomda, vászon kötésben
12545.

Rufpreis:
1 200 HUF

Jósika Miklós(1794-1865): Élet és tündérhon, Harmadik kiadás, Pest, 1858, Landerer és Heckenast nyomda, korabeli félvászon kötésben
12546.

Rufpreis:
1 200 HUF

Casanova emlékiratai. Budapest, é.n., Világirodalm Könyvkiadó. dombornyomott, egészvászon kötésben
12547.

Rufpreis:
1 000 HUF

Jósika Miklós: Akarat és hajlam I-II. (Jósika Miklós Munkái. Uj folyam. Első rész.) Pest, 1946, Heckenast Gusztáv. Első kiadás. Korabeli, aranyozott gerincű, kissé megkopott egészvászon kötésben (az első kötet szennylapján ceruzás firka)
12548.

Rufpreis:
4 000 HUF

Tárkányi Béla József költeményei. Szerk: Toldy Ferenc. Pest, 1857, Szent István Társulat. Félvászon kötésben, a kötés belül levált
12549.

Rufpreis:
1 200 HUF

Josepho Gatti Florentino: Delectus poetarum I-II. Editio secunda aucta et emendata per Stephanum Lánghy. Pars I. Sales poetici proverbiales et jocosi, ad condimentum honestae conversationis, recreationem, et eruditionem simul studiosae juventutis collecti. Pars II. Variorum poetarum carmina selecta, descriptiones poeticas et morales, epigrammata et aenigmata continens. Budae, 1825. Typ. Reg. Univers. Hungaricae. Egybekötve, korabeli félvászon kötésben, a címlapon vignettával, könyvtári duplum pecséttel (a kötés belül meglazult)
12550.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF