Egyetemes történet. III. IV. köt. Szerkesztették: Hóman Bálint, Szekfű Gyula, Kerényi Károly. Harmadik kötet: Hajnal István: Újkor. Negyedik kötet: Iványi-Grünwald Béla: Legújabb kor. Bp. 1937. Magyar Szemle Társ. Révai. 676 p. 14 térk. 2 sztl. lev.; 660 p. 19 térk. Egységes aranyozott kiadói álbordázott félbőr kötésben, márványmintás táblával és ezzel megegyező mintázatú metszéssel.
Hans von Zwiedineck-Südenhorst: Venedig als Weltmacht und Weltstadt (Monographien zur Weltgeschichte VIII). Mit 4 Kunstbeilagen und 159 authentischen Abb. Bielefeld-Leipzig, 1899, Velhagen & Klasing. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, illusztrált, jó állapotban (egy lap ragasztva) / Linen binding, illustrated, good condition (one page repaired)
A magyar nemzet története VII. kötet. I. lipót és József kora Szerkesztette: Szilágyi Sándor. Bp., 1898. Athenaeum. Díszes, aranyozott egészvászon kötésben.
A világháború okiratai, összeáll. Eduard Bernstein. V. köt. (a belga könyv). I. világháborús diplomáciai okiratok gyűjteménye. Bp, é.n., Népszava-Könyvkereskedés. sérült gerinccel
Marczali Henrik: Nagy képes világtörténet I-XII. kötet 1899. (2,4,5,7 hiányzik) Rendkívül gazdagon illusztrálva színes és fekete-fehér képekkel, térképekkel, hasonmásokkal, mellékletekkel stb. Gerincén aranyozott egységes félbőr kötésben. (mindegyik gerinc elvált a könyvektől, de nagyrészt jó állapotban, megvannak)