Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 29

Moliere: Les oeuvres de Monsieur de Moliere. Nouvelle edition, revue, corrigee et augmentee, enrichie de figures en taille-douce. Tome IV. Amsterdam,  1704. Pierre Brunel. 9 rézmetszettel. Korabeli bordázott egészbőr kötésben / with 9 copper-engravings in full leather binding 8x14 cm
11270.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

Schirach, Gottlob Benedict von: Clavis Poetarum Classicorum Pars Posterior. Sive Index Philologico-Criticus... Halle, 1768. 650p. korabeli félbőr kötésben / in half-leather binding
11271.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

Fáy András: Próbatétel. A'mái Nevelés két nevezetes hibáiról. T. P. V. A. Sz. Pest, 1816. Trattner 159p. Első kiadás, a szerző második megjelent kötete! Korabeli papírkötésben régi könyvtári bejegyzéssel, jó állapotban.
11272.

Rufpreis:
12 000 HUF

Kézy Mózes: Elementa physicae...S. Patakini 1818 Nádaskay András 500p. + 3 kihajtható tábla. Utolsó lapokon egérrégta / with 3 graphic tables. On the last few pages damages
11273.

Rufpreis:
10 000 HUF

Jagemann, Christiano Guiseppe / Jagemann, Christian Joseph: Dizionario Italiano - Tedesco, e Tedesco - Italiano di Christiano Giusseppe Iagemann. I.-II. Weissenfels - Lipsia Friedrich Severin 1790. Korabeli, kissé sérült egfészbőr kötésben / full leather binding
11274.

Rufpreis:
25 000 HUF
67,75
78,13

Lázár Kálmán, gróf: A lég urai. 10 nagy szinnyomatú fametszvénnyel és számos kőnyomatú ábrával. Pest, 1866. Emich Gusztáv. 314p. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel. (Gerincen kisebb hibák, első 2 lap ragasztva)
11275.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25
15

Ábrányi Kornél: A magyar dal és zene sajátságai... Bp., 1877. M. kir. Egyetemi nyomda. 148p. hozzákötve: Ábrányi Kornél: Zenészeti Aesthetika. Bp., 1877. M. kir. Egyetemi nyomda. 150p. korabeli egészvászon kötésben
11276.

Rufpreis:
4 000 HUF

Arany János balladái Zichy Mihály rajzaival.  Bp, é.n. Ráth Mór (Hornyánszky ny.) I.-II. kötet 10-10 balladával, kőnyomatos illusztrációkkal. 90 p + 90p. Két nagyméretű, gyönyörű album. Dúsan aranyozott, szecessziós, rézveretes félbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel. A gerinc javításra szorul. Kétkötetes változatban ritkaság! / Janos Arany: Ballads. Exclusive book with numerous lithographic illustrations of Mihaly Zichy. Leather-copper binding, somewhat damaged. Rarity! 38x46 cm.
11277.

Rufpreis:
90 000 HUF
243,90
281,25

Dr. Majer István Ezer műkereszt. Eredetileg ollóval rögtönözte és szövegét irta... Bp., 1884. Pallas. 97p. + 40 tábla. Aranyozott egészvászon kötésben
11278.

Rufpreis:
6 000 HUF

Richter Ludwig: Neues Richter-Album. Ludwig Richter`s Illustrationen zu W. O. Horn`s Schriften. I-II. kötet. Frankfurt am Main, Sauerländer, 1873. közel 500 illusztrációval. Aranyozott vaknyomásos egészvászon kötésben. Belül néhol foltos. / Nearly 500 illustrations. Embossed, golded linen binding. Inside some stains. 20x28 cm
11279.

Rufpreis:
10 000 HUF

Hummel, J. J.: Die Färberei und Bleicherei der Gespinnstfasern. Berlin: Springer, 1891. 420p. in full-linen binding.
11280.

Rufpreis:
6 000 HUF

Daniel Defoe: Robinson Crusoe. München 1919. Goltz Verlag. Richard Seewald 85 rajzával. A könyvből 500 db számozott példány készült, az első 20 db un. "múzeumi kiadás" kézzel számozva és R. Seewald aláírásával ellátva.Ez a könyv a 17. számot viseli! A könyvben 2 db szignált és kézzel színezett lithográfia található, a kézi borjúbőr kötést Karl Ebert és Frieda Thiersch művészek tervezték és készítették. A könyv külső gerince sérült, egyébként szép állapotban. Ritkaság. / The book was printed in 500 copies, out of which the first 20 were museum copies, hand numbered and signed by Seewald. This book is the 17th!  With drawings of Richard Seewald. With 2 hand colored and signed lithography. Handmade calfleather binding (damages on the spine).
11281.

Daniel Defoe: Robinson Crusoe. München 1919. Goltz Verlag. Richard Seewald 85 rajzával. A könyvből 500 db számozott példány készült, az első 20 db un. "múzeumi kiadás" kézzel számozva és R. Seewald aláírásával ellátva.Ez a könyv a 17. számot viseli! A könyvben 2 db szignált és kézzel színezett lithográfia található, a kézi borjúbőr kötést Karl Ebert és Frieda Thiersch művészek tervezték és készítették. A könyv külső gerince sérült, egyébként szép állapotban.
Ritkaság. /
The book was printed in 500 copies, out of which the first 20 were museum copies, hand numbered and signed by Seewald. This book is the 17th! With drawings of Richard Seewald. With 2 hand colored and signed lithography. Handmade calfleather binding (damages on the spine).

Rufpreis:
200 000 HUF
542,01
625,00

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF