Bücher: Sonstige Raritäten

Zahl der Lose: 29

Chamisso, Adalbert von: Schlemihl Péter csodálatos története. Zádor István 8 kőrajzával. Bp., 1921. Genius (kissé kopott)
11282.

Rufpreis:
4 000 HUF

1926-1928 A fényképészeti Szemle XV. évfolyama (2 éves) 1-10. számai, hozzákötve a Fényképészeti Újdonságok c. lap 1926. 1.,4.,5.,6. számai. Egészvászon kötésben, kiváló állapotban. / 1926. Hungarian magazine about photography. Full year.
11283.

1926-1928 A fényképészeti Szemle XV. évfolyama (2 éves) 1-10. számai, hozzákötve a Fényképészeti Újdonságok c. lap 1926. 1.,4.,5.,6. számai. Egészvászon kötésben, kiváló állapotban. /
1926. Hungarian magazine about photography. Full year.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Róth Miksa: Egy üvegfestőművész emlékei. Bp., 1943. Hungária. 90p.
11284.

Rufpreis:
6 000 HUF

Kazinczy Ferenc: A' nagyság' és szépség' diadalma Napoléonnak és Mária Lujzának menyegzőjére. Rexa Dezső által kiadott hasonmás. Gyoma, 1932. Kner. Sorszámozott, aláírt. Kereskedelmi forgalomba nem került, kizárólag közgyűjtemények számára. (sérült papírkötés)
11285.

Rufpreis:
35 000 HUF
94,85
109,38

Baróti Lajos: 1001 éjszaka. A legszebb keleti tündérregék. 150 képpel. Bp. é. n. Rozsnyai. 189 p. Leszik-féle illusztrált egészfélvászon-kötésben.
11286.

Rufpreis:
4 000 HUF

Cox György: Görög regék. -után angolból fordította és bevezetéssel ellátta Komáromy Lajos. Második javított képes kiadás. Aranyozott festett egészvászon kötésben, szép állapotban.
11287.

Rufpreis:
5 000 HUF

Lehoczky Tivadar: Beregmegye és a Munkácsi vár 1848-49-ben. Eredeti kútfők nyomán írta. Munkács, 1899. Kroó Hugó. 191p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon kötésben. Kiváló állapotban. Ex librissel / Castle of Munkacevo
11288.

Lehoczky Tivadar: Beregmegye és a Munkácsi vár 1848-49-ben. Eredeti kútfők nyomán írta.
Munkács, 1899. Kroó Hugó. 191p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon kötésben. Kiváló állapotban. Ex librissel / Castle of Munkacevo

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Lehmann Ferencz: Változások a magyar nemesség történetében. Külön czimermellékletekkel. Budapest, 1904. Légrády Testvérek. 79 p. 11 t. (ebből 2 színes). Kiadói papírborítóban. Későbbi egészvászon védőkötésben Ex librissel. Hibátlan állapotban.
11289.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

11290.

Rufpreis:
10 000 HUF

Thaly Kálmán: Saussure, Czézár de, II. Rákóczi Ferencz fejedelem udvari nemesének törökországi levelei 1730-39-ből és följegyzései 1740-ből a fejedelem utolsó éveiről, haláláról, végrendeletéről és emlékiratairól. Bp. 1909. MTA. Korabeli félvászon kötésben.
11291.

Rufpreis:
4 000 HUF

Tábori Kornél: Titkosrendőrség és kamarilla. Akták adatok a bécsi titkos udvari és rendőrségi levéltárból. Bevezetőjét írta Marczali Henrik. 36 reprodukcióval. Bp., 1921 Athenaeum. Félvászon kötésben
11292.

Rufpreis:
10 000 HUF

Aradi vértanúk albuma. Arad sz. kir. város közönsége és az aradi "Kölcsey-Egyesület" megbízásából szerkesztette Varga Ottó. Ötödik kiadás. Bp., Lampel és Wodianer. Leszik-féle festett egészvászon kötésben
11293.

Rufpreis:
10 000 HUF
10

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF