Porcelán

Tételek száma: 24

Herendi Viktória mintás 71 darabos étkészlet. Jelzett, kézzel festett, zömmel egy készletből való gyűjtemény - a 13 db kistányér, a csontos tálak, a szendvicses tál és a nagy pecsenyés tál némileg eltérő megjelenéssel. Tartalom: 13 darab mélytányér, 14 darab nagytányér, 13 darab kistányér, 5 darab csontos tál, leveskínáló, szendvicses tál, 13 darab desszertes tál, szószos tál, pralinés kínáló, 9 darab eltérő méretű szervírozótál és kínálótál. Minimális kopásokkal. Kivételes, illusztris összeállítás.
11271.

Kikiáltási ár:
600 000 Ft
1 621,62
1 764,71
Eladási ár:
1 100 000 Ft
Zsolnay díszváza. Formaterv: Kovács István, konstruktív dekorral, cca 1950/60. Jelzett: pajzspecsét, hibátlan, m: 41,5 cm. Ritka!
11272.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Megvehető
Kikiáltási ár:
460 000 Ft
1 243,24
1 352,94
  Kosárba
  Eltávolítás
Antik kínai halfigurás bambuszváza. cca 1860-1875, Tongzhi korszak, Qing dinasztia, jelzett, hibátlan, d: 11 cm, m: 26,5 cm
11273.

Megvehető
Kikiáltási ár:
180 000 Ft
486,49
529,41
  Kosárba
  Eltávolítás
Eichwald nagyméretű karaffaváza. cca 19. sz. második fele, polikróm mázakkal fedett finomfajansz. Gazdag rokokós, növényi ornamentikát, kagylóformákat, rokályos elemeket és arab jellegű geometrikus formákat is magába foglaló díszítéssel. Jelzett, repedezett mázzal, kopásokkal, lábánál két elem ragasztott, m: 62,5 cm /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!
11274.

Kikiáltási ár:
65 000 Ft
175,68
191,18
Eladási ár:
58 500 Ft
Zsolnay ökörvérmázas váza. Formába öntött finomfajansz. Karélyosan tagolt vázatest, fényes ökörvér színű eozinmázzal fedve. Jelzett, talpán kis kopottsággal, m: 16 cm
11275.

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
75,68
82,35
Eladási ár:
28 000 Ft
Herendi Viktória mintás kétágú gyertyatartó pár. Jelzett, kézzel festett, kétrészes, hibátlan, m: 22 cm
11276.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
Eladási ár:
75 000 Ft
Herendi Jégmadár. Jelzett, kézzel festett, hibátlan, m: 21,5 cm
11277.

Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
Eladási ár:
42 000 Ft
Royal Dux art deco krokodil. Jelzett, sorszámozott, hibátlan, h: 31 cm.
11278.

Megvehető
Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,30
105,88
  Kosárba
  Eltávolítás
Herendi Brazil sárgarigó. Jelzett, kézzel festett, hibátlan, m: 21 cm
11279.

Megvehető
Kikiáltási ár:
40 000 Ft
108,11
117,65
  Kosárba
  Eltávolítás
cca 1860/80 Pirkenhammer Fischer & Mieg empír nagyváza. Nyolcoldalú, fém szerelékkel rászerelt talapzaton klasszikus vázatest, láncot imitáló fogó részekkel, kinyíló fodros szájperemmel. Világoskék fonton empír minták, kopott aranyozással. Jelzett: masszába nyomott F&M jelzés, kopott, szájpereménél két repedésvonal, m: 49,5 cm
11280.

Megvehető
Kikiáltási ár:
70 000 Ft
189,19
205,88
  Kosárba
  Eltávolítás
Zsolnay kisplasztika - Teknősbéka. Savmaratott eozin mázakkal fedett finomfajansz. Terv.: Török János, 1960 körül, jelzett, kopással, 9x6,5 cm  ///  Török János neve közismert a gyűjtők köré ben. A Zsolnay gyár államosítása után az 1960-as és 70-es években központi szerepet kap a design, mely korszakot manapság sokan retrónak emlegetnek. A mai formaterve- zőket is nagymértékben inspirálják munkáik. Jelenleg kevés konkrét ismerettel rendelkezünk erről az időszakról és mű- vészgenerációról, amely az államosítás utáni évtizedekben megalapozta a hazai modernizmust.  A Zsolnay gyárban Török János meghatározó szerepet játszott a modern arculat kialakításában. A háború utáni fiatal művészek elsősorban a dekoratív fajansz, porcelán- darabokat alkottak. Olyan neves oktatók sorakoztak fel az ifjak mentoraiként, mint Gádor István, Gorka Géza, Borsos Miklós és Csekovszky Árpád. Így alapos szobrászképzést is kaptak a keramikusképzésen kívül. Kezdetben főleg porce- lán vázákat, apró ajándékokat terveztek. A 60-as évek vé- gétől azonban a vörös kerámia gyártás kifejlesztése során érdeklődésük elsősorban a markánsabb, tektonikus anyag felé fordult. Művészi kísérleteik a kerámiát tekintve a kor építészetére jellemző formákat hangsúlyozták, különös fi- gyelmet fordítva a térbeli kapcsolatok variációira. Művé szeti fejlődésükben jelentős szerepet játszott az 1969-ben alapított siklósi Kerámia Szimpózium megalakulása.  Török János a forma középpontjaként a gondolkodó és a művészet iránt elkötelezett embert for- málja meg. Munkásságára nagy hatással voltak Henry Mo- ore monumentális szobrai. Hárfázó, furulyázó, meditatív pózokban megjelenő figurái, a törékeny alak ellenére erőt sugárzó, tiszta formaként jelennek meg. Jellemző az áttört, repesztett formák játékossága, szellemes térbeli kapcsolatai. A hazai kerámia kisplasztikák világában egyedi formavilágot terem- tett. 1992-től, mint a gyár nyugalmazott, külső tervező művészeként dolgozott 1996-ban bekövetkezett haláláig. 1962-től húsz éven át volt a Zsolnay-gyár tervezőművésze. Számtalan félbemaradt tervének megvalósulását betegsége akadályozta meg.
11281.

Kikiáltási ár:
55 000 Ft
148,65
161,76
Eladási ár:
85 000 Ft
Johnson Bros hagymamintás 45 darabos tál- és szervírozótál készlet. Máz alatti kobalt festéssel, jelzett, 1 darabon repedés, illetve 1-1 kopással, többi darab hibátlan állapotban. 12 darab nagytányér, 12 darab mélytányér, 12 darab kistányér, 6 darab süteményes tányér, 3 darab kerek kínáló. /// KIZÁRÓLAG SZEMÉLYES ÁTVÉTEL, NEM POSTÁZZUK! / ONLY PERSONAL COLLECTION AT OUR OFFICE!
11282.

Megvehető
Kikiáltási ár:
65 000 Ft
175,68
191,18
  Kosárba
  Eltávolítás

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

42. Nagyaukció:
Megtekintés: április 22-től május 2-ig

Május 6-án hétfőn irodánk zárva tart!
Fizetési határidő: május 16.
Elszámolás: május 21-től

  Események