Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 31

Edvi Illés Pál: Népszerű földleírás két földképpel, történet- és törvénytan. Pest, 1844., Eggenberger és Fia, 118 p. + kihajtható térkép. + Hozzákötve: Népszerű magyar nyelvtan és írásmód Pest, 1844. Eggenberger. 110 p. Korabeli, megviselt félvászon kötésben.
19000.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Eladási ár:
20 000 Ft
[Losontzi István]: Hármas Kis-Tükör, melly Magyar Királyi Birodalomnak az az Magyar Orszángak és hozzá kapcsoltt egyébb részeinek. I. földleirását, II. mostani polgári állapotját, s III. a magyar nemzetnek történetét tanuló ifjak számára hiven ábrázolja. Magyarország és Erdély földabroszával. XII. toldalékkal. 1848 évi kiadás. Pest, 1846-os kiadás, Trattner-Károlyi, 328+96+XVI p. A címlap az 1848-as másolatával pótolt, az azt követő 2 levél (Kegyes olvasó) és a térkép hiányzik! Korabeli félvászon kötésben, gerincén címkével.
19001.

[Losontzi István]: Hármas Kis-Tükör, melly Magyar Királyi Birodalomnak az az Magyar Orszángak és hozzá kapcsoltt egyébb részeinek. I. földleirását, II. mostani polgári állapotját, 's III. a magyar nemzetnek történetét tanuló ifjak számára hiven ábrázolja. Magyarország és Erdély földabroszával. XII. toldalékkal. 1848 évi kiadás. Pest, 1846-os kiadás, Trattner-Károlyi, 328+96+XVI p. A címlap az 1848-as másolatával pótolt, az azt követő 2 levél (Kegyes olvasó) és a térkép hiányzik! Korabeli félvászon kötésben, gerincén címkével.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Megvehető
Kikiáltási ár:
14 000 Ft
37,84
41,18
  Kosárba
  Eltávolítás
[Losontzi István]: Hármas kis-tűkör, melly Magyarország I. Legujabb földleirását, II. Régibb és legujabb polgári állapotát, III. A magyar nemzetnek régibb és legujabb történetét híven ábrázolja Magyarország és Erdély földabroszával. XIII. Toldalékkal. 1849. és 1850. évi kiadás. Pesten, 1850. Trattner és Károlyi. 16+192+144+112 p. A mű érdekessége, hogy 1850-ben eltérő szedéssel, lapszámozással és tartalommal három különböző változata jelent meg. Korabeli kopottas félvászon kötésben, a kihajtható térkép hiányzik.
19002.

[Losontzi István]: Hármas kis-tűkör, melly Magyarország' I. Legujabb földleirását, II. Régibb és legujabb polgári állapotát, III. A' magyar nemzetnek régibb és legujabb történetét híven ábrázolja Magyarország és Erdély földabroszával. XIII. Toldalékkal. 1849. és 1850. évi kiadás. Pesten, 1850. Trattner és Károlyi. 16+192+144+112 p. A mű érdekessége, hogy 1850-ben eltérő szedéssel, lapszámozással és tartalommal három különböző változata jelent meg. Korabeli kopottas félvászon kötésben, a kihajtható térkép hiányzik.

Megvehető
Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
  Kosárba
  Eltávolítás
Balogh Pál: A népfajok Magyarországon és A Népfajok Magyarországon című dolgozat térkép-mellékletei. Tervezte Balogh Pál. Rajzolta Proff. Kocsárd Sándor báró. Bp., 1902, M. Kir. Vallás- és közoktatásügyi Ministerium,(Hornyánszky-ny.), VII +1+1113 p. + 6 (kihajtható táblák) t. + I-XIII, XV-XXII t. Átkötött félvászon-kötésben, valamint átkötött, javított tokban, kissé kopott borítóval, foltos tokkal, a kihajtható táblákon gyűrődésekkel, egy térkép hiányzik (XIV), a térképek egy részén változó intenzitású, hol nagyobb, hol kisebb szakadásokkal, néhány térképen foxing foltokkal.
19003.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Eladási ár:
22 000 Ft
Az ezeréves Magyarország és a milleniumi kiállítás II-ik kötet: Magyarország a Millenium idejében. Az ezredéves kiállítási ünnepélyek, továbbá a főváros és az ország, valamint a kiállítás kiváló látványosságainak és nevezetességeinek remek fényképgyűjteménye. Szerk.: Timár Szaniszló, Piványi Ernő, Fouqau Henrik, Vidéky László. Kiadja Laurencic Gyula igazgató. Bp., 1896, Kunosy Vilmos és Fia, 96 p. Magyar, német, francia és angol nyelven. Rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói festett, aranyozott, illusztrált haránt-alakú egészvászon-kötés, a borítón egészen kis kopásnyomokkal, a hátsó borítón folttal, a lapokon kis foxing foltokkal.
19004.

Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
Eladási ár:
20 000 Ft
Lóczi Lóczy Lajos (1849-1920): A khinai birodalom természeti viszonyainak és országainak leírása. Gróf Széchenyi Béla keletázsiai utazása alatt (1877-1880) szerzett tapasztalatai alapján és a meglevő irodalom felhasználásával írta - -. Kétszáz rajzzal és egy térképmelléklettel. Természettudományi Könyvkiadó Vállalat XXVI. Bp., 1886., Kir. M. Természettudományi Társulat, XIV+2+884 p.+ 1 (színes, kihajtható nagyméretű térkép, foxing foltos, a hátoldalán javított) t. Rendkívül gazdag egészoldalas és szövegközti fametszetű képanyaggal és egy nagyméretű térkép-melléklettel illusztrált. Kiadói aranyozott gerincű, vaknyomásos díszítésű félbőr-kötés, kopott borítóval, névbejegyzéssel, az utolsó lap szélén apró szakadással, javított, foxing foltos térképpel.
19005.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
11
Eladási ár:
32 000 Ft
Almásy György (1867-1933): Vándor-utam Ázsia szívébe. Írta: Dr. - -. 226 szövegközti képpel, 18 táblával, 3 színes képpel és térkép-vázlattal. Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat. LXXII. Bp., 1903. K. M. Természettudományi Társulat, (Hornyánszky-ny.), XII+737+3 p.+1 (kihajtható térkép) t. + 21 (ebből 8 kihajtható, 3 színes) t. Első kiadás! Nagyon gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, márványozott lapélekkel, kopott borítóval, egy kihajtható tábla szélén a képet nem érintő sérülésnyomokkal.
19006.

Kikiáltási ár:
15 000 Ft
40,54
44,12
Eladási ár:
16 000 Ft
A nagy kaland I-II. köt. I. köt.: A nagy kaland. A világ felfedezése. 1. Columbus útinaplója. Ford. és sajtó alá rendezte: Szerb Antal. Officina Könyvtár 2. 2. Hernando Cortés levelei V. Károly császárhoz. Ford. és bevezetéssel ellátta: Passuth László. Officina Könyvtár 75/78. 3. Kőrösi Csoma Sándor: Ázsiai levelek és más írások. Vál., a bevezetőt és a jegyzeteket írta: Heller János. Officina Könyvtár 105.; II. köt.: A nagy kaland. Útleírások a 19. és 20. századból. 1. [Henry Morton] Stanley: Hogyan találtam meg Livingstonet. Ford: Juhász Vilmos.Officina Könyvtár 71/74. 2. Bölöni Farkas Sándor: Utazás Északmerikában. Sajtó alá rendezte és bevezetővel ellátta: Reményik Zsigmond.Officina Könyvtár 47/50. 3. Sir Leonhard Woolley: Ur városa és a vízözön. Ford.: Salamon Gábor. Officina Könyvtár 43/45. Bp.,1941-1949, Officina, 4+62+2 p.+4 t.+181+3 p.+10 t.+67+1 p.+4 t.; 4+157+1 p.+6 (fekete-fehér képtáblák t.+ 1 (kétoldalas térképtábla) t.+249+7 p.+122+4 p.+6 t.; Kiadói kissé kopott félvászon-kötésekben.
19007.

Megvehető
Kikiáltási ár:
20 000 Ft
54,05
58,82
  Kosárba
  Eltávolítás
Pozsony. A város idegenforgalmi bizottságának kalauza. Pozsony,én. (cca 1900-1910),Reklamfuchs,(Hungária-ny.), 8 sztl. lev. + 1 (Pozsony sz. kir. város térképe, 1:10.000, Pozsony, Steiner Zsigmond, (Berlin, Pharusverlag-ny.), hajtott, kissé foltos, 37x50 cm) t. Fekete-fehér illusztációkkal, két térképvázlattal illusztrált. Korabeli reklámokkal. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
19008.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
Eladási ár:
15 000 Ft
Tátrafüred mint téli gyógyhely. Bp.,én., Nagyszálló Igazgatósága Tátrafüreden,(Hornyánszky V.-ny.), 8 sztl. lev. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. A borító színes linómetszetű illusztrációval. Kiadói papírkötés, Világjárás Utazási és Menetjegyiroda Rt. bélyegzésével. A fürdőorvos Dr. Dalmady Győző nevét átpecsételték Dr. Groó Béla nevére.
19009.

Tátrafüred mint téli gyógyhely. Bp.,én., Nagyszálló Igazgatósága Tátrafüreden,(Hornyánszky V.-ny.), 8 sztl. lev. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. A borító színes linómetszetű illusztrációval. Kiadói papírkötés, "Világjárás Utazási és Menetjegyiroda Rt." bélyegzésével. A fürdőorvos Dr. Dalmady Győző nevét átpecsételték Dr. Groó Béla nevére.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
11
Eladási ár:
38 000 Ft
Bruckner Győző: A Szepesség népe. Néprajzi és művelődéstörténelmi tanulmány. Bp., 1922, Ifj. Kellner Ernő-ny., 84 p. Hozzákötve: [Lám Frigyes] Friedrich Lám: Zipser Treue. Gedichte, dem Zipser Bund gewidmet von - -. Bp., [1921], Zipser Bund, 63+1 p. Német nyelven. Hozzákötve: [Haberern Jonathán]: Jonathan Haberern: Natur- und Lebensbilder aus der Zips. Dritte, vollständige Ausgabe, besorgt von Johann Loisch. Mit einem Anhang hrsg. vom Zipser Verein in Budapest. Bp., 1926, Ludig Kókai, 1 (címkép) t. +94+1 p.+1 t.+1 (Die Oberzips, térkép) t. Német nyelven. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, a gerincen Zipser: Bücher felirattal, az elülső táblán magyar nyelvű tartalomjegyzéket tartalmazó címkével, kopott borítóval.
19010.

Bruckner Győző: A Szepesség népe. Néprajzi és művelődéstörténelmi tanulmány. Bp., 1922, Ifj. Kellner Ernő-ny., 84 p. Hozzákötve: [Lám Frigyes] Friedrich Lám: Zipser Treue. Gedichte, dem Zipser Bund gewidmet von - -. Bp., [1921], Zipser Bund, 63+1 p. Német nyelven. Hozzákötve: [Haberern Jonathán]: Jonathan Haberern: Natur- und Lebensbilder aus der Zips. Dritte, vollständige Ausgabe, besorgt von Johann Loisch. Mit einem Anhang hrsg. vom Zipser Verein in Budapest. Bp., 1926, Ludig Kókai, 1 (címkép) t. +94+1 p.+1 t.+1 (Die Oberzips, térkép) t. Német nyelven. Átkötött aranyozott gerincű félvászon-kötés, a gerincen "Zipser: Bücher" felirattal, az elülső táblán magyar nyelvű tartalomjegyzéket tartalmazó címkével, kopott borítóval.

Megvehető
Kikiáltási ár:
6 000 Ft
  Kosárba
  Eltávolítás
Mészáros Károly: Ungvár története, a legrégibb időktől maig. Pesten, 1861. Ráth Mór. [Jager Károly, Ungvár] 114 + [2] p. Modern egészvászon-kötésben, első tábláján vaknyomásos dísszel és aranyozott felirattal. Ritka monográfia, egyetlen kiadás
19011.

Megvehető
Kikiáltási ár:
36 000 Ft
97,30
105,88
  Kosárba
  Eltávolítás

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft

Aktuális híreink

42. Nagyaukció:
Megtekintés: április 22-től május 2-ig

Május 6-án hétfőn irodánk zárva tart!
Fizetési határidő: május 16.
Elszámolás: május 21-től

  Események