Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 31

[Japán útikönyv ] Kiotó és a szövetséges prefektúrák hivatalos útikönyve.  The official guide-book to Kyoto and the allied prefectures prepared specially for the eleven hundredth anniversary of the founding of Kyoto and the fourth National Industrial Exhibition by the City Council of Kyoto Nara, 1895. Meishinsha. 220 l. 5 sztl. lev. (hirdetések) ; 105 l. 2 térk. mell. (1 térk. mell. hiányzik!) 69 t. A szakirodalom a legátfogóbb 1900 előtti Kyoto útikönyvként említi az útleírást. RITKASÁG!  Restaurált kiadói vászon kötésben.
19024.

Kikiáltási ár:
50 000 Ft
135,14
147,06
Vojnich Oszkár: A Csendes óceán szigetvilága. Úti jegyzetek. Bp., 1908., Pallas,4+407+1 p. Szövegközti fekete-fehér fotóanyaggal, valamint szövegközti, egész- és kétoldalas képanyaggal illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót az elülső borítóra kasírozták, kopott borítóval.
19025.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft
27,03
29,41
19026.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Dr. Cholnoky Jenő: A Földközi tenger és kijárói. Nyolc képpel. Magyar Adria Könyvtár I. sorozat, 5. füzet. Bp., 1915, Magyar Adria Egyesület (Élet-ny.), 50+(2) p. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült, minimálisan foltos borítóval, néhány kis lapszéli sérüléssel.
19027.

Dr. Cholnoky Jenő: A Földközi tenger és kijárói. Nyolc képpel. Magyar Adria Könyvtár I. sorozat, 5. füzet. Bp., 1915, Magyar Adria Egyesület ("Élet"-ny.), 50+(2) p. Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült, minimálisan foltos borítóval, néhány kis lapszéli sérüléssel.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Debreczeni Képes Kalendárium az 1913-ik közönséges esztendőre. Tizenharmadik évfolyam. Debrecen,(1913.),Debreczen Sz. Kir. Város Könyvnyomda-Vállalata, 14+4 sztl. lev.+17-252 p.+5+1+13 (hirdetések) sztl. lev. + 3 t.Gazdag korabeli reklámanyaggal. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, néhány lapon ceruzás bejegyzéssel, jegyzettel, kissé foltos lapokkal.
19028.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
10
Thun, Josef Matthias von: Der Slawismus in Böhmen Prag, 1845. Calvesche Buchhandlung. 23p. Papírborítóval.
19029.

Thun, Josef Matthias von: Der Slawismus in Böhmen Prag, 1845. Calve'sche Buchhandlung. 23p. Papírborítóval.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Bericht der Handels- und Gewerbekammer in Innsbruck ... über den Zustand der Landeskultur, der Industrie, der Gewerbs-Verhältnisse und des Verkehrs in Jahre 1853. Innsbruck, 1855 Wagner. 56 p. X t. Kiadói papírborítóval / In paper cover
19030.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft