Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 11

[Dusch, Johann Jakob (1725-1787)]: Erköltsi levelek. Ford. Bárótzi Sándor magyar nemes testőrző. Pest, 1842, Trattner, XVI+156+1 p. Második kiadás. Átkötött kartonált papírkötés, kötés mentén foltos lapokkal, egyébként jó állapotban. Ritka!
19387.

Kikiáltási ár:
60 000 Ft
162,16
176,47
Táncsics Mihály: Bordács Elek, a gyalog árendás. Pesten, 1858. Nyomatott Emich Gusztáv könyvnyomdájában. 247 + [1] p. Első kiadás. Táncsics Mihály népnevelő célzatú irányregényeinek egyike. Előfizetési felhívásában így jellemzi regényét: ,,Hogy a tiszt. olvasók az iránt tisztában lehessenek, kiknek számára van e könyv kiváltkép irva, előre kijelentem, hogy főkép a szántóvetők számára egy igen jóravaló gazdának elbeszélése nyomán irtam, ki szegény árva fiuból sok viszontagság után s kitartó szorgalom mellett vagyonos emberré lett; tehát a munka gazdálkodásról szól, de azért meggyőződésem szerint nemcsak azok merithetnek belőle tanulságot, kik az ekeszarvát fogják, hanem más foglalatosságuak is haszonnal olvashatják. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. Modern kartonkötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
19388.

Táncsics Mihály: Bordács Elek, a gyalog árendás. Pesten, 1858. Nyomatott Emich Gusztáv könyvnyomdájában. 247 + [1] p. Első kiadás. Táncsics Mihály népnevelő célzatú irányregényeinek egyike. Előfizetési felhívásában így jellemzi regényét: ,,Hogy a tiszt. olvasók az iránt tisztában lehessenek, kiknek számára van e könyv kiváltkép irva, előre kijelentem, hogy főkép a szántóvetők számára egy igen jóravaló gazdának elbeszélése nyomán irtam, ki szegény árva fiuból sok viszontagság után s kitartó szorgalom mellett vagyonos emberré lett; tehát a munka gazdálkodásról szól, de azért meggyőződésem szerint nemcsak azok merithetnek belőle tanulságot, kik az ekeszarvát fogják, hanem más foglalatosságuak is haszonnal olvashatják". Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. Modern kartonkötésben, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
48,65
52,94
19389.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft
32,43
35,29
19390.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
René Guénon: Metafizikai írások I-II. I. kötet: A keleti metafizika. A Lény sokféle állapotának metafizikája. Ford., az utószót írta és az indexet összeállította: Darabos Pál. II. köt. A világkirály. Baranyai Tibor Imre, Ra Id Ali, és Keszei Anna Karolin. Ernst Küry utószavával. [Bp.],1993., Farkas Lőrinc Imre Kiadó, 156 p.; 112 p. A borítókon Szekeres Attila grafikájával. Kiadói foltos papírkötések.
19391.

René Guénon: Metafizikai írások I-II. I. kötet: A keleti metafizika. A Lény sokféle állapotának metafizikája. Ford., az utószót írta és az indexet összeállította: Darabos Pál. II. köt. A világkirály. Baranyai Tibor Imre, Ra 'Id 'Ali, és Keszei Anna Karolin. Ernst Küry utószavával. [Bp.],1993., Farkas Lőrinc Imre Kiadó, 156 p.; 112 p. A borítókon Szekeres Attila grafikájával. Kiadói foltos papírkötések.

Kikiáltási ár:
24 000 Ft
64,86
70,59
Bergson, Henri: Bevezetés a metafizikába. Ford.: Fogarasi Béla. Modern Könyvtár 9. Bp., 1910, Politzer Zsigmond, 40+8 p. Átkötött kartonált papírkötés, kissé kopott borítóval,   Borbiró/ Bierbauer Virgil (1893-1956) építész, építészettörténész, építészetelméleti író ex libris-szével.
19392.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Garamszeghi Lubrich Ágost: Neveléstudomány I-IV. köt. I. köt.: Általános neveléstan. II. köt.: Különös neveléstan. III. köt.: Általános tanítástan. IV. köt.: Különös tanítástan. Pest, 1871,Rudnyánszky A., XXIV+383 p.;2+620 p.;2+510 p.;2+498 p. Második, bővített kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a címlapokon régi intézményi bélyegzésekkel, 3 kötetben a kötet utolsó lapjain, a tartalomjegyzéknél ceruzás bejelölésekkel, bejegyzésekkel, foxing foltos lapokkal.
19393.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Klein Efraim: Phrases ex Langianis Colloquiis Latinis excerptae, atque Germanica, Hungarica, Bohemica versione donatae,in commodum scholar Latinarum vulgantur ab Ephraimo Klein. Posonii [Pozsony], 1774, Anton. Loewe Bibl.,(Literis Franisci Augustini Patzko), 176 p. Kiadói kartonált papírkötés, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis hiánnyal, foltos lapokkal.
19394.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
Beke Kristóf: A nevelés ügyében, különösen a köznépre nézve. Előadatott április 11-kén 1833. A midőn a megyebeli tekintetes kiküldöttségnek az országos tudománybeli rendszeres munkákba tett évszrevételeit a közgyűlés vizsgálat alá vevé, - - a Veszprémi árvanevelő intézetnek korányzója, és katekétája, tekintetes nemes Veszprémvármegye táblabírája által. Veszprém, 1833.,Számmer Alajos. 17+3 p. Korabeli papírkötés, hajtásnyommal.
19395.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
[Bagossy Bertalan] Bartholomaeo Bagossy 2 műve:  Parva grammatica Latina; Parva syntaxis Latina. A szerző, Bagossy Bertalan (1868-1950) plébános, helytörténész, tanár által DEDIKÁLT példány, a 2. dedikáció dr. Szalay József helyettes (rendőr)főkapitánynak. Feltehetőleg Szalay József (1870-1937) szegedi helyettes rendőrfőkapitány, majd 1915-től szegedi rendőrfőkapitány, aki iskolái egy részét Szatmáron végezte. Szatmárnémeti, 1911-1912, Pázmány-ny., 32+53 p. Latin nyelven. Átkötött félvászon-kötés.
19396.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Fliszár János: Magyar-vend szótár. Vogrszki-vendiski (Vogrszkiszlovénszki, sztári szlovénszki) récsnik. Bp., 1922, Hornyánszky Viktor, 4+171+1 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, az eredeti papírborítót elülső borítóra kasírozták.
19397.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft