[Látkép] A mariazelli bazilika és búcsújáróhely látképe a Szűzanyával és Jézussal. Litográfia (1880 körül).
Mariazell, 1880 körül. [Thomas Schachner ny.] Tónusos kőnyomat, mérete: 500x380 mm.
Nagy méretű litográfiánk Közép-Európa egyik legnagyobb katolikus búcsújáróhelyét, a Stájerország és Alsó-Ausztria határán, völgyek között megbújó Mariazell kegyszobrát, alatta a település búcsújáróhelyét ábrázolja a barokk bazilikával. A metszet nyomán számos változat készült, köztük színes nyomatok is, példányunk a metszet régebbi verziói közül való. Látképünk készültének évét a zarándokhely turisztikai kiépítettségének figyelembevételével az 1880-as évek elejére datáljuk.
Aranyozott, enyhén sérült fakeretben, üveglap mögött. Jó állapotú nyomat.
1831-es lengyel felkelés vezetőinek kőnyomatos tablója, valamint a lengyel harcosok ábrázolása Libinsky, Warschau. javított sarok / Malachowski ; Skrzynecki ; Chlopicki ; Dwernicki; Uminski
Lithograph tableau of the leaders of the Polish uprising of 1831, as well as depictions of Polish fighters 54x36 cm Restored corner
Lengyel uralkodók, nemesek XVII-XVIII. századi portré gyűjteménye. Nagy méretű rézmetszetű képek, korabeli papírborítóval. Zsigmond, Ulaszló, Kázmér, Wiesnowsky, stb 30x45 cm-ig. /
Polish rulers, nobles XVII-XVIII. century portrait collection. Large copperplate images with contemporary paper covers. Zsigmond, Ulaszló, Kázmér, Wiesnowsky, etc. up to 30x45 cm.
Boethius, Christoph: Des Ruhm-Belorberten und Triumph-leuchtenden Kriegs-Helms Dero Röm. Käis. Maj. und ? den Mahometischen Tulband Andrer Theil. Darinn Die Kriegs-Züge? im Jahr 1685. und 1686...Nürnberg, 1688. Johann Christoff Lochner. 456p. + 23t. + [16]p.
Hozzákötve: Boethius, Christoph: Anhang zu dem Triumph-leuchtenden Kriegs-Helm Kömisch-kenserlicher Majestät... [2]p. + 148p. + 4t. + [6]p., az egyik tábla hiányos.
Előzéklapján tulajdonosi bejegyzéssel: "Ex libris Joannis Schmid Not. et maioris".
Részben foltos lapokkal. Újrakötve, 20. századi félbőr-kötésben, bordázott, aranyozott gerinccel.
[Drégelypalánk] Nagyméretű, színezett rézkarc és rézmetszet, hátoldalán latin nyelvű ismertető szöveggel és 39-es lapszámozással. Címe fent középen: ,,Palanka Superioris Hungariae civitas."
A jobb alsó sarokban keretben: ,,Communicauit 1617, Georgius Houfnaglius acceptum aliundé A0 1617." Megjelent Braun - Hogenberg: Civitates Orbis Terrarum (Köln 1572-1617.) c. sorozatának 6. kötetében. Képméret: 33×44,7 cm. Lapméret: 39×52 cm. A kép a Felső-magyarországi Drégelypalánk legrégebbi ábrázolása. Jól kivehető a magas tornyú templom körül a fallal körülvett vár és két kaputornya. A vár mögött két hegycsúcson, Nógrád és Drégely várát felirat jelöli. Ez utóbbit Szondy György és alig 150 főnyi őrség védte mindhalálig.
Impozáns méretű dekoratív ábrázolás, restaurált példány.
Pápa várának látképe. A helyszínrajzot Philippus Fernandeus készítette.
A Garai család várkastélya Buda eleste után lépett elő végvárrá. 1577 és 1592 között olasz hadmérnökök tervei alapján építették ki. 1594-ben a törökök elfoglalták, de három év múlva felszabadult. A déli irányból, felülnézetből felvett képen jól kivehető a várkastély épülete, körülötte a vár palánkja, majd a várost övező bástyás falgyűrű. A kép különlegességét az előtérben levő jelenet adja: 1600-ban a várat védő vallon zsoldosok a török kezére akarták adni a várat. Elrettentésül karóba húzták őket, ennek az érzékletes ábrázolása látható a kép bal oldalán. A híres metszet sorozat ezen darabja a nemzetközi metszet kereskedelem keresett darabja.
Mérete: 330 x 490 mm.
Megjelent Braun - Hogenberg: Civitates Orbis Terrarum (Köln 1572-1617.) c. sorozatában, Kölnben 1594-ben.
[Győr] Nagyméretű, színezett látképe. rézkarc és rézmetszet, hátoldalán latin nyelvű ismertető szöveggel. Címe bal alsó sarokban: ,,Iaverinum vulgo Rab anno 1594 sinan bassa amarati Turcar Tyramo militas..."
Képméret: 33×44,7 cm. Lapméret: 39×52 cm.
Győr vár és város látképe délről. Niccolo Angielini olasz hadmérnök 1566-ban készített rajzát tette át Hoefnagel kisebb méretre, és így bocsátotta a kiadók rendelkezésére. A török terjeszkedéssel Győr a magyar végvári lánc egyik legfontosabb láncszeme lett, Bécs elővédjének számított. A XVI. század közepétől olasz hadmérnökök tervei alapján építették ki. 1594-ben Szinán pasa hatalmas sereggel kezdett a vár ostromához, amelyet Ferdinand Hardegg várkapitány szabad elvonulás fejében feladott (a haditanács halálra ítélte emiatt). A képen a vár felülről látszik, mintha egy magas hegy tetejéről néznénk. Jól kivehető a székesegyház és a püspöki palota jellegzetes tömbje. Az előtérben két nőalak áll főnemesi öltözetben, mellettük egy sebesült lengyel lovag és török foglya, mögöttük hajdúk alakjai látszanak.
Johann Wolfgang von Goethe (1749-1832) metszése, Johann Alexander Thiele (1685-1752) festménye után: Romantikus táj. Rézkarc, papír, jelzett a karcon. 14x12,5 cm / Johann Wolfgang von Goethe (1749-1832), nach dem Gemälde von Johann Alexander Thiele (1685-1752): Romantische Landschaft. Radierung auf Papier, signiert im Stock: peint par A. Thiele, gravé par Goethe. 14x12,5 cm.